„Visa“ atlieka biometrinių technologijų bandymus

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 17 d. ketvirtadienis

Tarptautinės mokėjimo sistemos „Visa“ atstovai pranešė, kad kuria EMV kortelių turėtojų autentifikacijos sistemą pagal biometrinius naudotojų duomenis.

Siekdama patikrinti, kaip veikia finansinių operacijų patvirtinimas pagal klientų biometrinius duomenis, „Visa“ atliks bandymus Pietų Afrikoje. Vienas Afrikos bankas pasiryžo vietoj PIN kodų tam tikruose bankomatuose išmėginti pirštų atspaudų atpažinimo sistemą.

„Visa“ programa leidžia atpažinti žmogų pagal pirštų atspaudus, delno venas, balsą, akies rainelės ir veido nuotraukas. Garantuojama, kad biometriniai duomenys perduodami laikantis saugumo reikalavimų, pvz., pirštų atspaudus galima nuskaityti biometriniu skaitytuvu, užšifruoti ir tuomet naudoti kortelių turėtojų autentifikacijai.

„Visa“ technologija pritaikyta EMV standarto lustams, todėl gali būti naudojama bet kuriame pasaulio regione. Nors pirmieji bandymai atliekami Pietų Afrikoje, manoma, kad ši autentifikacijos sistema greitai paplis ir kituose regionuose.

„Biometrijos sistemų poreikis auga, nes ieškoma patogesnio ir saugesnio autentifikacijos būdo už PIN kodus ir klientų parašus, – sakė „Visa“ vyriausiasis viceprezidentas Markas Nelsonas. – Kad biometrijos sistemos plačiai išpopuliarėtų, labai svarbu laikytis atvirųjų standartų. Pritaikymas EMV lustams garantuoja, kad biometrijos sistema bus įdiegta greitai ir sėkmingai.“

Pirmajame etape biometrijos sistema bus diegiama tik į bankomatus, pritaikytus lustinėms kortelėms, vėliau numatoma ją įdiegti ir į mokėjimo terminalus.

Šaltinis: plusworld.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Mokėjimo korteles pakeis balti žiedai

Netrukus Europoje žmonės pradės mūvėti baltus žiedus. skaityti »

El. komercija Europos šalyse per metus išaugs 14 proc.

„European Ecommerce Report 2017“ duomenimis, šių metų pabaigoje el. komercijos sektorius bus vertinamas 602 mlrd. eurų. skaityti »

Biometrinis žiedas atstos raktus ir banko kortelę

Naudojantis vienu žiedu bus galima atidaryti duris, prisijungti prie kompiuterio, užvesti automobilį ir atlikti mokėjimus. Tokį išmanųjį žiedą „Token“ sukūrė įmonė „Tokenize“. skaityti »

Finansinėmis paslaugomis besinaudojančių klientų tapatybę finansų įstaigos galės nustatyti paprasčiau

Finansų įstaigoms ir vartotojams suteikiamos platesnės galimybės naudotis elektroninėmis finansinėmis paslaugomis, supaprastinant kai kuriuos kliento tapatybės nustatymo reikalavimus ir išplečiant nuotolinio tapatybės nustatymo būdus. skaityti »

Bankomatai švenčia 50-ąjį gimtadienį

1967 m. liepos 27 d. pasaulyje pradėjo veikti pirmasis bankomatas. Jį „Barclays“ bankas įrengė Londone. skaityti »

Išleista 0 eurų kupiūra

Europos Centrinis bankas suteikė teisę Vokietijai išleisti 0 eurų kupiūrą. skaityti »

Pusė lietuvių norėtų išbandyti bekontakčius mokėjimus

Apie galimybę atsiskaityti neįvedant PIN kodo Lietuvoje jau yra girdėję 77 proc. gyventojų, 43 proc. respondentų šią galimybę vertina teigiamai. skaityti »

Žvilgsnis į artimą ateitį: apsiperkant tereikės turėti mobilųjį telefoną?

Į finansų rinką įžengusios finansinės technologijos sukėlė kai kuriuos griaunamuosius tradicinės bankininkystės reiškinius. skaityti »

Mokėjimo kortelių naudojimas pasaulyje auga

2016 m. užregistruota 257,17 mlrd. dolerių atsiskaitymų mokėjimo kortelėmis. Tai 13,3 proc. daugiau, nei pernai. skaityti »

Finansų sistema stabili, tačiau horizonte matyti iššūkių, rinkos dalyviai turi jiems pasirengti

Šalies bankų sektorius veikia pelningai ir yra atsparus galimiems šokams. skaityti »