„Wincor Nixdorf“ bankomatai pasiteisina

Publikuota: 2011 m. gegužės 26 d. ketvirtadienis

Vieno iš bankų atlikti tyrimai rodo, kad per keturis su puse mėnesio, kai Estijoje galioja euras, daugiausia problemų kilo išduodant penkių eurų kupiūras – daugiau nei pusė skundų, pateiktų dėl grynųjų pinigų bankomatų funkcionalumo, yra susiję su 5-ių eurų banknotais.

Kai kurių bankų atstovai patvirtina, kad tai problema, kurios sprendimo šiuo metu ieškoma, tačiau neigia kalbas, jog nebenaudos bankomatuose 5-ių eurų kupiūrų. Remiantis statistikos duomenimis, balandžio mėnesį iš 287 dėl bankomatų funkcionalumo pateiktų skundų 139 buvo susiję su 5-ių eurų banknotu. Pats problematiškiausias mėnuo šiuo klausimu buvo vasaris, kai dėl šios kupiūros buvo pateikti net 164 skundai.

Visgi „Sampo“ ir „Nordea“ bankų specialistai teigia, jog iš jų bankomatų 5-ių eurų kupiūros išsiimamos be trukdžių. „Sampo Pank“ ir „Nordea Pank“ informavo, kad jų nėra pasiekęs nė vienas skundas, kad klientui nepavyko iš bendro „Sampo“ ir „Nordea“ grynųjų pinigų bankomato išsiimti 5-ių eurų banknoto ar kad išsiimti šias kupiūras būtų buvę sudėtinga.

„Sampo Pank“ ir „Nordea Pank“ klientams aptarnauti naudoja naujesnės kartos grynųjų pinigų bankomatus „Wincor Nixdorf“ ir šiuose įrenginiuose problemų su 5-ių eurų kupiūrų išdavimu nepasitaiko. Beje, auksinės „Wincor Nixdorf“ partnerės Rytų Europoje vardas suteiktas tarptautinei bendrovei BS/2, sėkmingai veikiančiai bankinių technologijų rinkoje jau daugiau nei 15 metų ir užimančiai lyderės poziciją daugybėje pasaulio šalių.

„Sampo Pank“ vadovas Aivar Rehe sako, kad 5-ių eurų kupiūra yra svarbi jų klientams, nes tai kasdienio naudojimo pinigas, ir bankas tęs 5-ių eurų banknotų išdavimą iš grynųjų pinigų bankomatų.

Kalbant apie grynųjų pinigų naudojimą apskritai, teigiama, jog jis yra žymiai sumažėjęs ir žmonės vis dažniau, net ir mokėdami mažas sumas, atsiskaito banko kortele. Atsiskaitymas grynaisiais drastiškai sumažėjo ir biuruose. Gruodį ir sausį grynųjų pinigų biuruose buvo įmokėta apie 100 tūkst., kitais mėnesiais šių sandorių skaičius sumažėjo iki 55 procentų. Išmokų skaičius sumažėjo 25 procentais.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ SEB banką pripažino geriausiu Lietuvoje (118)

Tarptautinis finansų leidinys „The Banker“ kasmetiniuose geriausio banko rinkimuose pripažino SEB banką geriausiu banku Lietuvoje. skaityti »

Bus galima įsigyti niekada apyvartoje nebuvusių 1000 litų ir kitų nominalų banknotų (1)

Lietuvos bankas suteikia galimybę įsigyti niekada į apyvartą neišleistų litų banknotų. skaityti »

Lietuvos gyventojai pamėgę grynuosius, tačiau turėdami galimybę rinktųsi alternatyvą (1)

Nors gryniesiems, palyginti su kitais mokėjimo būdais, pirmenybę teikia mažiau nei pusė Lietuvos gyventojų, net 3 atvejais iš 4 apsipirkimo vietose moka grynaisiais pinigais. skaityti »

Lietuvos bankas sudarė galimybę atlikti žaibiškus mokėjimus (1)

Išplėtusi galimybes ir pakeitusi pavadinimą, Lietuvos banko mokėjimo sistema CENTROlink pradeda naują etapą Lietuvos mokėjimo paslaugų istorijoje. skaityti »

Lietuvos bankas tobulina investavimo politiką (1)

Siekdamas maksimaliai išskaidyti finansinio turto investavimo riziką, Lietuvos bankas atnaujino strateginį investicijų paskirstymą ir nutarė sudaryti rezervų portfelį iš itin saugių investicijų JAV doleriais. skaityti »

Europos priežiūros institucija perspėjima dėl virtualiųjų valiutų žetonų platinimo (1)

Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija viešai įspėjo apie rizikas, susijusias su virtualiųjų valiutų žetonų platinimu. skaityti »

Kolekcinė sidabro moneta įamžins Pranciškaus Skorinos palikimą (1)

Lapkričio 8 dieną (trečiadienį) Lietuvos bankas išleis 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Pranciškaus Skorinos „Rusėniškosios Biblijos“ 500-mečiui. skaityti »

V. Vasiliauskas: naujos finansinės technologijos – papildoma paspirtis ūkio augimui ir naujos rizikos

Tarptautinio valiutos fondo metiniuose susitikimuose Vašingtone dalyvaujantis Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas pristatė savo metinę kalbą, pateiktą aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių vardu. skaityti »

Lietuvos bankas skelbia poziciją dėl virtualiųjų valiutų

Bankai, mokėjimo įstaigos ir kiti finansų rinkos dalyviai neturėtų teikti paslaugų, susijusių su virtualiosiomis valiutomis ar dalyvauti jas leidžiant – tokią poziciją patvirtino Lietuvos banko valdyba. skaityti »

Kas antras verslininkas nežino, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija

Kas antras Lietuvos smulkusis verslininkas neatsakytų į klausimą, kas yra ketvirtoji pramonės revoliucija, o trys ketvirtadaliai apie tai žinančių vadovų pripažįsta, kad jų įmonė tokiems pokyčiams nesiruošia. T skaityti »