5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Publikuota: 2017 m. lapkričio 7 d. antradienis

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. Bendrovės „Samsung“ inovacijų dirbtuvėse „C-Lab“ gimsta startuolių idėjos, kurių dėka mums įprasti įrenginiai, tokie kaip išmanieji telefonai, virsta kitų prietaisų valdymo įrankiais ar netgi padeda nustatyti sveikatos sutrikimus. Kas naujo šiose dirbtuvėse buvo sukurta pastaruoju metu ir jau netrukus žada pasiekti mus?

„1Drop“ – paprastas būdas pasitikrinti gliukozės lygį kraujyje

„1Drop“ – tai gliukozės lygio kraujyje matuoklis, veikiantis su išmaniojo telefono kameros ir LED lemputės pagalba. Šis matuoklis yra naudojamas kaip keičiamas galinis telefono dangtelis, į kurį įsistato speciali popierinė gliukozės kiekio kraujyje matavimo juostelė. Ant jos patekęs kraujas yra ištiriamas ir apie gautus rezultatus vartotojas informuojamas iš karto. Tikimasi, kad ši technologija ateityje bus pradėta taikyti ir kitoms lėtinėms ligoms, pavyzdžiui, medžiagų apykaitos sutrikimams ar cholesterolio kiekiui kraujyje nustatyti.

Vaizdo įrašas apie „1Drop“

„LinkFace“ – turinio valdymas akimis

„LinkFace“ yra virtualios realybės (VR) technologija, sekanti žmogaus akių bei veido skleidžiamus signalus ir juos paverčianti į tam tikrą veiksmą. Ši technologija per specialius VR akiniuose įdiegtus jutiklius, fiksuojančius akių ir veido raumenų susitraukimus, vartotojui leis tiesiogiai valdyti įvairiausią turinį. Dabar vaizdo žaidimus žaisti bus dar paprasčiau, o  bendravimas ar nustatymų reguliavimas bus įmanomas nenaudojant jokių pultelių!

Vaizdo įrašas apie „LinkFace“

„PIXELRO“ – sprendimas, turintiems regėjimo problemų

Tai inovacija, jungianti specialią funkcinę telefono plėvelę ir programėlę, kuri padeda žmonėms, kenčiantiems nuo presbiopijos, dar kitaip – senatvinės toliaregystės. Šį regėjimo sutrikimą turintys asmenys, norėdami aiškiai matyti ekrane rodomą vaizdą, turi telefoną atitraukti kiek įmanoma toliau nuo veido arba nešioti akinius. Tuo tarpu ši technologija leidžia to išvengti. Peržiūrėti ar redaguoti turinį, daryti nuotraukas bei susirašinėti su draugais dabar bus galima į ekraną žiūrint iš artimos distancijos.

Vaizdo įrašas apie „PIXELRO“

„Hyperity“ – nuotolinis išmaniojo ir kompiuterio valdymas

Ši virtualios ir papildytos realybės inovacija išmaniajame telefone ar kompiuteryje esantį turinį leis kontroliuoti ir žiūrėti nuotoliniu būdu. Viskas ko reikės, tai ant galvos užsidėti specialius akinius. Pavyzdžiui, telefonas galės būti padėtas ant stalo, o akiniai patys atkurs jame esantį vaizdą. Panašiai ir su kompiuteriu – akiniuose atkurtą vaizdą galėsite kontroliuoti nuotoliniu būdu. Tam pasitarnaus jūsų išmanusis telefonas.

Vaizdo įrašas apie „Hyperity“

„Defind“ – patogesnis apsipirkimas internetu

Tai paslauga, kurios idėja kilo norint palengvinti žmonėms apsipirkimą internetu. Naudojant tik išmaniojo telefono kamerą ši inovacija gali padaryti žmogaus pėdos 3D modelį. Vėliau šis modelis naudojamas ieškant sau idealiai tinkančių batų internetinėse parduotuvėse. Taip gerokai palengvinamas batų pirkimo internetu procesas, tad daugiau nebeteks nerimauti, kad naujas pirkinys jums netiks ir jį reikės grąžinti.

Vaizdo įrašas apie „Defind“

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »