5 patarimai, kaip apsaugoti telefoną nuo virusų

Publikuota: 2016 m. liepos 20 d. trečiadienis

Daugelis iš mūsų žinome, kaip svarbu nuo virusų apsaugoti savo kompiuterį, tačiau, kai kalba prasideda apie išmaniuosius telefonus, nemažai žmonių vis dar gūžteli pečiais ir pripažįsta, kad apie šio įrenginio apsaugą išmano nedaug. Telefonas – tai tarsi mažas kompiuteris, talpinantis daug asmeninės informacijos, todėl jei norite būti tikri dėl jame esančių duomenų saugumo, rekomenduojama laikytis svarbiausių saugumo taisyklių.

1. Įsitikinkite, ar siunčiatės patikimą programėlę

Neabejotinai, gyvename mobiliųjų programėlių amžiuje. Žmonėms aktualios naujienų, mokėjimų, pramoginės bei bendravimui skirtos programos, be kurių telefonas, rodos, prarastų pusę savo funkcionalumo. Kita vertus, Simono Skupo, vadovaujančio „Samsung Electronics Baltics“ padaliniui šalyje, teigimu, labai svarbu įsitikinti, ar programėlę, kurią siunčiatės į savo įrenginį, nepridarys žalos.

„Visų pirma, nesisiųskite programėlių iš bet kur, rinkitės patikimą šaltinį. Android telefonų savininkams geriausia rinktis iš Google Play programėlių asortimento arba iš telefonų gamintojų siūlomų parduotuvių. Be to, prieš siunčiantis naują programėlę verta perskaityti ir naudotojų atsiliepimus.“,  sako ekspertas.

2. Išjunkite Wi-Fi ir Bluetooth, kai nenaudojate 

Jei laikote Wi-Fi įjungtą, jūsų telefonas gali prisijungti prie bet kokio neapsaugoto ir neaiškaus belaidžio interneto tinklo. Tokiu būdu didėja tikimybė, kad įrenginys bus apkrėstas virusais, jums to net nežinant. Dėl šios priežasties, geriau išjungti Wi-Fi, kai jo nenaudojate. Taip pat kiekviename įrenginyje galima nustatyti, kad šis automatiškai prisijungtų tik prie žinomo tinklo, pavyzdžiui, namų arba darbo.

Anot pašnekovo, tokio paties principo reikėtų laikytis ir su Bluetooth tinklu. Geriausia, kad ryšys būtų įjungiamas tik tai patvirtinus telefono savininkui. 

3. Pasirūpinkite antivirusinėmis programomis

Verta pasirūpinti ir išmaniesiems skirtomis saugos programėlėmis, skirtomis virusų prevencijai. „Samsung Knox“ vidinė saugumo sistema apsaugo jautrią naudotojo informaciją, tokią kaip nuotraukos, el. laiškai ir užrašai. Sistema taip pat naudinga verslui, nes leidžia įmonėms nesudėtingai deaktyvuoti telefonų funkcijas, paliekant, pavyzdžiui, keletą darbui reikalingų programėlių“,  pažymi S. Skupas.

4. Reguliariai atnaujinkite telefono sistemą

Mobiliųjų telefonų virusai šiuo metu kuriami ypatingai dažnai, todėl tam kad apsaugotumėte savo duomenis, būtina reguliariai atnaujinti telefono informacinę sistemą. Rekomenduojama tą daryti, vos pasirodžius naujai operacinės sistemos versijai. Tas pats galioja ir atskiroms programėlėms – reguliariai įdiekite individualius atnaujinimus, tam kad maksimaliai užtikrintumėte duomenų saugumą.

 5. Nepulkite atidaryti įtartinų nuorodų

Kaip ir į kompiuterį, taip ir į telefoną kartais patenka nežinomų siuntėjų laiškų, su juose patalpintomis neaiškiomis nuorodomis. Jei nenorite rūpesčių, geriau neatidarykite tokių nuorodų, kad ir kaip bebūtų smalsu, nes labai realu, kad jose slypi klastingi virusai.

Anot S. Skupo, dažniausiai žmonės viliojami intriguojančiais el. laiškų pavadinimais bei apgaulingais skelbimais, kad kažką laimėjo. Be to, pavojingos nuorodos gali plisti ir per SMS ar kitas bendravimui skirtas programas, todėl išlikti budriems reikia visais atvejais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »