5 patarimai, kaip apsaugoti telefoną nuo virusų

Publikuota: 2016 m. liepos 20 d. trečiadienis

Daugelis iš mūsų žinome, kaip svarbu nuo virusų apsaugoti savo kompiuterį, tačiau, kai kalba prasideda apie išmaniuosius telefonus, nemažai žmonių vis dar gūžteli pečiais ir pripažįsta, kad apie šio įrenginio apsaugą išmano nedaug. Telefonas – tai tarsi mažas kompiuteris, talpinantis daug asmeninės informacijos, todėl jei norite būti tikri dėl jame esančių duomenų saugumo, rekomenduojama laikytis svarbiausių saugumo taisyklių.

1. Įsitikinkite, ar siunčiatės patikimą programėlę

Neabejotinai, gyvename mobiliųjų programėlių amžiuje. Žmonėms aktualios naujienų, mokėjimų, pramoginės bei bendravimui skirtos programos, be kurių telefonas, rodos, prarastų pusę savo funkcionalumo. Kita vertus, Simono Skupo, vadovaujančio „Samsung Electronics Baltics“ padaliniui šalyje, teigimu, labai svarbu įsitikinti, ar programėlę, kurią siunčiatės į savo įrenginį, nepridarys žalos.

„Visų pirma, nesisiųskite programėlių iš bet kur, rinkitės patikimą šaltinį. Android telefonų savininkams geriausia rinktis iš Google Play programėlių asortimento arba iš telefonų gamintojų siūlomų parduotuvių. Be to, prieš siunčiantis naują programėlę verta perskaityti ir naudotojų atsiliepimus.“,  sako ekspertas.

2. Išjunkite Wi-Fi ir Bluetooth, kai nenaudojate 

Jei laikote Wi-Fi įjungtą, jūsų telefonas gali prisijungti prie bet kokio neapsaugoto ir neaiškaus belaidžio interneto tinklo. Tokiu būdu didėja tikimybė, kad įrenginys bus apkrėstas virusais, jums to net nežinant. Dėl šios priežasties, geriau išjungti Wi-Fi, kai jo nenaudojate. Taip pat kiekviename įrenginyje galima nustatyti, kad šis automatiškai prisijungtų tik prie žinomo tinklo, pavyzdžiui, namų arba darbo.

Anot pašnekovo, tokio paties principo reikėtų laikytis ir su Bluetooth tinklu. Geriausia, kad ryšys būtų įjungiamas tik tai patvirtinus telefono savininkui. 

3. Pasirūpinkite antivirusinėmis programomis

Verta pasirūpinti ir išmaniesiems skirtomis saugos programėlėmis, skirtomis virusų prevencijai. „Samsung Knox“ vidinė saugumo sistema apsaugo jautrią naudotojo informaciją, tokią kaip nuotraukos, el. laiškai ir užrašai. Sistema taip pat naudinga verslui, nes leidžia įmonėms nesudėtingai deaktyvuoti telefonų funkcijas, paliekant, pavyzdžiui, keletą darbui reikalingų programėlių“,  pažymi S. Skupas.

4. Reguliariai atnaujinkite telefono sistemą

Mobiliųjų telefonų virusai šiuo metu kuriami ypatingai dažnai, todėl tam kad apsaugotumėte savo duomenis, būtina reguliariai atnaujinti telefono informacinę sistemą. Rekomenduojama tą daryti, vos pasirodžius naujai operacinės sistemos versijai. Tas pats galioja ir atskiroms programėlėms – reguliariai įdiekite individualius atnaujinimus, tam kad maksimaliai užtikrintumėte duomenų saugumą.

 5. Nepulkite atidaryti įtartinų nuorodų

Kaip ir į kompiuterį, taip ir į telefoną kartais patenka nežinomų siuntėjų laiškų, su juose patalpintomis neaiškiomis nuorodomis. Jei nenorite rūpesčių, geriau neatidarykite tokių nuorodų, kad ir kaip bebūtų smalsu, nes labai realu, kad jose slypi klastingi virusai.

Anot S. Skupo, dažniausiai žmonės viliojami intriguojančiais el. laiškų pavadinimais bei apgaulingais skelbimais, kad kažką laimėjo. Be to, pavojingos nuorodos gali plisti ir per SMS ar kitas bendravimui skirtas programas, todėl išlikti budriems reikia visais atvejais.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »