7 patarimai, kaip pailginti telefono baterijos gyvavimo trukmę

Publikuota: 2016 m. gegužės 26 d. ketvirtadienis

Atėjus vasaros sezonui ir vis daugiau laiko leidžiant gamtoje, ne vienam kyla sunkumų, norint įkrauti savo išmanųjį telefoną. Bėdos prasideda tuomet, kai poilsiaujama ten, kur nėra elektros lizdo ar kai į kelionę netyčia užmirštama pasiimti įkroviklį. Tad kaip elgtis, kad prailgintume savo telefono baterijos gyvavimo laiką, neturint galimybės jo įkrauti?

  1. Sumažinkite ekrano ryškumą. Ryškus ekranas nevargina akių ir suteikia geresnę vaizdo kokybę, tačiau jis taip pat eikvoja ir daugiau energijos. Automatinis ryškumo nustatymas padeda sušvelninti tai sušvelninti. Norėdami gerokai sumažinti energijos naudojimą, sumažinkite ekrano ryškumą iki minimumo – tai leis net kelis kartus prailginti jūsų telefono gyvavimo laiką.
  2. Sutrumpinkite aktyvaus ekrano laiką. Kiekvienas telefonas po tam tikro neaktyvumo laiko „užmiega“. Ekrano nustatymuose galite rasti pasirinkimą, kiek turi praeiti laiko tam, kad neaktyvus ekranas išsijungtų. Kadangi kiekviena sekundė veikiant ekranui sekina bateriją, sutrumpinkite šį laiką iki minimalių 15 sekundžių.
  3. Išjunkite nenaudojamus Wi-Fi ir „Bluetooth“. Tiek bevielio ryšio, tiek „Bluetooth“ signalai kaip reikiant eikvoja bateriją. Nors ir internetu, ir beviele įranga naudojamės dažnai, išvažiavus kelioms dienoms į gamtą šių patogumų nepasigesite, o baterija išlaikys pastebimai ilgiau.
  4. Išjunkite vietovės atpažinimo funkcijas ir GPS, kai jų nereikia. Kitas spartus baterijos eikvotojas yra žemėlapis ir jo naudojama vietovės nustatymo paslauga. Tam, kad užtikrintų tikslią jūsų vietą, telefonas naudoja ne tik GPS, bet ir bevielio tinklo bei mobiliojo interneto teikiama informacija. Atsidarę Vietovės nustatymus, jūs galite pasirinkti, ar jums tikrai reikia tikslaus vietos nustatymo. Galbūt jį galima išjungti?
  5. Nenaudokite vibracijos. Daugelis mėgsta garsinį telefono signalą, pranešantį apie skambučius ar pranešimus, pakeisti negirdima ir dėmesio neatkreipiančia vibracija. Tačiau šis patogumas turi savo kainą – telefono vibracija naudoja kur kas daugiau energijos nei melodijos sugrojimas. Juk išjudinti visą telefoną reikia kur kas daugiau energijos nei pajudinti vieną garsiakalbio membraną.
  6. Išjunkite nereikalingus pranešimus. Atrodo, jog kiekviena telefone įdiegta programėlė vis siekia priminti apie save ir mums siunčia po kelis pranešimus per dieną. Dėl jų telefonas suvibruoja, jo LED lemputė pradeda mirksėti, galbūt net įsijungia ekranas. Visa tai naudoja energiją. Ko gero nenorėsite išjungti pranešimų, informuojančių apie skambučius ar naujas žinutes, tačiau nemažos dalies programėlių pranešimų ko gero nepasigestumėte.
  7. Naudokite energijos taupymo režimus. Daugelis telefonų turi savyje įdiegtus energijos taupymo režimus, kurie išjungia labiausiai energiją eikvojančias funkcijas ir suteikia telefonui ilgesnę gyvavimo trukmę. Kai kurių įmonių telefonai siūlo ir kardinalesnius taupymo metodus – pavyzdžiui „Samsung“ telefonuose yra „Ultra“ energijos taupymo režimas. Įjungus šį režimą telefonas išjungia viską išskyrus esmines įrenginio funkcijas – galimybę paskambinti ir parašyti žinutę. Įjungus šį režimą, telefonas su 15 proc. baterijos likučiu gali papildomai išlaikyti net iki 24 valandas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »