„Amazon“ siuntinius pristatys robotai

Publikuota: 2013 m. gruodžio 3 d. antradienis

Leidiniui „60 Minutes“ duotame interviu bendrovės „Amazon“ šefas Džefas Bezosas paskelbė, kad kompanija kuria nuosavą aštuonių rotorių bepilotės skraidyklės „Prime Air“ projektą. Planuojama, kad ateityje tokios skraidyklės internetu užsakytas prekes pristatys į namus. Deklaruojama, kad užsakyta prekė į namus bus pristatoma ne ilgiau nei per pusvalandį.

Dž. Bezosas atskleidė, kad šis projektas, kuriam skiriama itin daug resursų ir investicijų, įgyvendintas bus ne anksčiau kaip 2015 m. Net jei „Amazon“ suskubtų anksčiau, bepiločių skraidyklių projektą reikia suderinti su JAV Federaline aviacijos administracija (FAA). Tačiau net ir gavus teisinį palaiminimą, „Prime Air“ padangėse sudūgs ne iškart. Dž. Bezosas mano, kad tam reikės dar 5 metų.

„Šiaip ar taip, šios skraidyklės bus ir jos skraidys, – patikino „Amazon“ įkūrėjas ir valdytojas. – Ir tai bus nepaprastai šaunu.“ „Prime Air“ užduotis – itin greitai pristatyti lengvus krovinius 15 km spinduliu nuo logistinio „Amazon“ centro. Dž. Bezosas perspėja, kad, pavyzdžiui, baidarių šios skraidyklės į užsakovų kiemus tikrai neskraidins.

Didelis šių „zvimbalių“ pranašumas – ekologija. Aplinką jie terš nepalyginamai mažiau nei siuntų tarnybų mikroautobusai, mat „Prime Air“ rotoriukus suks elektriniai motoriukai. Įdomu tai, kad prekė pirkėją pagal GPS koordinates (pagal išmaniojo telefono signalą) suras kur jis bebūtų, o ne tam tikru adresu – pirkėjui tereikės išeiti į lauką.

„Iš mūsų galėsite gauti visko, ko tik yra Žemėje, – ambicingai pareiškė „Amazon“ viceprezidentas Deivas Klarkas (Dave Clark). – Tokia bus ateitis.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »