Amerikietis kėsinasi į pusę „Facebook“ valdymo teisių

Publikuota: 2011 m. birželio 5 d. sekmadienis

„Facebook“ įkūrėjui Markui Zuckerbergui šiuo metu dažnai tenka varstyti teismų duris. Amerikietis Paulas Ceglia teigia, kad jis su Marku Zuckerbergu 2003 metais pasirašė sutartį, kurioje per pusę pasidalijo socialinio tinklo „Facebook“ akcijas.

Tačiau socialinio tinklo įkūrėjas teigia, kad tariamas kontraktas ir elektroniniai laiškai, kuriame Paulas Ceglia reikalauja savo 50 proc. akcijų, yra tik klastotė. Tačiau Paulas Ceglia advokatai užginčijo šį reikalavimą, teigdami, kad ekspertai nenagrinėjo tikrojo kontrakto, kuris ir yra šios bylos esmė.

Visa ši istorija prasidėjo tuomet, kai 2003 metais Markas Zuckerbergas kreipėsi dėl tinklo vystymo paslaugų į bendrovę „StreetFax“, kuriai tuo metu Paulas Ceglia teikė paslaugas. Taigi, „Facebook“ įkūrėjas pasirašė kontraktą su medžio granulių pardavėju tik dėl darbų, kurie buvo susiję su „StreetFax“ kompanija, tačiau, kaip teigė Markas Zuckerbergas, apie socialinį tinklą jie net nebuvo kalbėję, o visas kontraktas ir susirašinėjimas laiškas yra gryniausia klastotė. „Facebook“ atstovai neabejoja, kad kontraktas bus patvirtintas negaliojančiu.

Tai jau ne pirmas pasikėsinimas į „Facebook“ nuosavybę. Harvardo universiteto studentai, socialinio tinklo įkūrėjo kurso draugai dvyniai Cameron ir Tyler Winklevoss apkaltino Marką idėjos apie socialinį tinklą pavogimu. Tada Markui Zuckerbergui teko jiems sumokėti 20 milijonų dolerių grynaisiais ir 45 milijonais JAV dolerių įvertintomis akcijomis. Dvyniai ir vėliau kėlė ieškinius prieš „Facebook“, tačiau jiems nepavyko prisiteisti daugiau pinigų.

Šiuo metu „Facebook“ vertinama nuo 50 iki 76 milijardų JAV dolerių.

 

Šaltinis: BBC
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »