„Apple“ patentavo nuo sudužimo apsaugantį mechanizmą

Publikuota: 2013 m. kovo 22 d. penktadienis

JAV Patentų ir prekės ženklų biuras publikavo „Apple“ patentą, kuris aprašo sistemą, apsaugančią trapiausius „iPhone“ komponentus. Tai daroma nustatant, kad įrenginys krinta, ir perkeliant telefono svorio centrą taip, kad kritimas būtų kontroliuojamas.

Kad sistema veiktų, jai reikalingas jutiklis ar jutiklių masyvas, galintis nustatyti, kada įrenginys yra laisvo kritimo būsenos ir kokia yra įrenginio padėtis plokščio paviršiaus atžvilgiu. Tai gali būti ir paprasčiausi giroskopai, akselerometrai ar padėties jutikliai, tačiau patentas aprašo ir pažangesnius komponentus – GPS ir vaizdo kameros jutiklius.

Jutiklių duomenys galėtų būti perduodami procesoriui, kuris nustatytų laisvo kritimo būseną, greitį, atstumą iki paviršiaus ir laiką iki kontakto. Kad procesoriui būtų lengviau „apsispręsti“, kuria puse įrenginys turėtų minkščiausiai nusileisti, sistemos atmintyje turėtų būti saugomas ir įvairių kritimo greičių, aukščių bei kitų duomenų rinkinys.

Ne mažiau svarbi yra paskutinė sistemos dalis – mechanizmas, kuris leistų pakeisti įrenginio orientaciją krentant arba kitokiu būdu apsaugotų jautrų aparatą kritimo atveju. Šiuo atveju patentas nusako kelis galimus sprendimus – taip pat įrenginio masės centro perkėlimą, ausinių lizdo suspaudimą taip, kad kištukas neišsitrauktų, burių, esančių telefono paviršiuje išskleidimą ar dujas išstumiančią ir reaktyvinio variklio pagrindu veikiančią talpyklą.

Pagrindinis tokio išradimo veikimo principas būtų toks: jutikliai siunčia signalus procesoriui, šis nustato, ar telefonas krenta. Jei nustatoma, kad situacija tapo pavojinga telefono būklei, panaudojamas apsauginis mechanizmas. Daug dėmesio skiriama tam, kaip reikėtų keisti telefono orientaciją erdvėje, kad jis į paviršių trenktųsi mažiau jautria dalimi, pavyzdžiui, briauna, o jautresnis ekranas liktų nesudaužytas.




 

Šaltinis: appleinsider.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »