Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Publikuota: 2017 m. spalio 30 d. pirmadienis

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti.

Rentgeno aparatuose

Rentgeno aparatuose šviesolaidinis kabelis užtikrina galvaninę izoliaciją tarp aukštos įtampos šaltinio ir žemos įtampos valdymo įrangos. Taip personalas ir pacientai saugomi nuo aukštos įtampos įrangos dalių.

Matavimo sistemose

Optinis kabelis plačiai naudojamas įvairiose matavimo sistemose, kuriose neįmanoma pritaikyti tradicinių elektros prietaisų. Pavyzdžiui, orlaivio reaktyvinių variklių temperatūros matavimo sistemose, magnetinio rezonanso tomografijos įrenginiuose, pvz., medicinos aparatuose, skirtuose vidaus organų, smegenų tyrimams ir pan. Optinio puošto pagrindu sukurti jutikliai gali matuoti vibravimo, sukimosi, poslinkio, greičio ir pagreičio, sukimo momento ir kitų parametrų dažnį.

Apsaugos sistemose

Optinis kabelis plačiai naudojamas apsaugos signalizacijos sistemose.  Kai užpuolikas įsiveržia į saugomą teritoriją, pakinta šviesos praleidimo per šviesos kreiptuvą sąlygos ir įjungiamas pavojaus signalas.

Giroskopuose (prietaisuose, skirtuose sukimuisi aptikti)

Giroskopai, sukurti panaudojant optinį pluoštą, neturi atskirai judančių dalių, todėl yra labai patikimi.

Šviesos dekoracijoms

Šviesolaidinis kabelis plačiai naudojamas šviesos dekoracijoms, meninėms instaliacijoms ir reklamai.

Lazeriuose

Optinio pluošto lazerių galingumas siekia keletą dešimčių kilovatų. Tokiais lazeriais pjaustomas metalas ir betonas, pvz., „IPG Photonics“ metalo pjovimo staklių galia yra 100 kW.

Nuolat kuriami nauji optinio pluošto tipai, pvz., fotoniniai kristalo puoštai, sukurti kiek kitokiu principu. Toks pluoštas gali būti panaudotas skysčių, cheminių medžiagų ir dujų jutikliuose. Be to, jis gali būti panaudotas didelės spinduliuotės transportavimui pramoniniais ar medicininiais tikslais.

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »