Ateities telefonai supras žmonių kalbą?

Publikuota: 2011 m. liepos 11 d. pirmadienis

Kokie turėtų būti išmanieji telefonai ateityje? Apie tokias galimybes Australijoje vykusiame verslo renginyje kalbėjo Steve Wozniak – vienas iš kompanijos ‚Apple“ įkūrėjų.

„Per artimiausius penkerius metus išmanieji telefonai išmoks suprasti žmogaus balso komandas“, – sakė S. Wozniak.

Žinoma, jis kalbėjo ne apie primityvų balsų rinkinį ir ne apie tas paieškos funkcijas, kurias realizuoja „Google“ savo platformoje. Išmanieji telefonai išmoks vykdyti daugumą naudotojų komandų, kurias palaiko vartotojo sąsajos taikomosios programos ir operacinė sistema. Išmanieji telefonai jau priartėjo prie žmogaus – žvelgiant į apsikeitimo informacija kanalų kiekį, jie atpažįsta paveiksliukus, supranta prisilietimus, „orientuojasi“ erdvėje ir vietovėje, o kalbos įvesties komandų supratimas yra kitas vartotojo sąsajos plėtros etapas.

Tačiau jutikliniai ekranai vis tik liks dominuojančiu išmaniųjų telefonų valdymo būdu, kadangi balso komandas ne visąlaik patogu naudoti – kartais pirštu ekraną paliesti daug paprasčiau.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »