Atsisveikiname su analogine televizija

Publikuota: 2012 m. spalio 28 d. sekmadienis

Iš sekmadienio į pirmadienį, 3 val. nakties Lietuvoje bus išjungta analoginės antžeminė televizija. Tačiau asmenims, kurie dar nespėjo įsigyti naujų televizorių, priedėlių ar pasinaudoti IP TV ir kitų operatorių teikiamomis skaitmeninės televizijos galimybėms, kyla įvairūs klausimai.

Ar reikės įsigyti atskirus priedėlius namuose turint du televizorius?

Specialistai sako, kad galima rinktis iš dviejų variantų.

– Prie vieno skaitmeninio priedėlio iš tikrųjų galima prijungti kelis televizorius, tačiau per juos matysite tą pačią programą arba naudositės tomis pačiomis paslaugomis. Jei Jums tinka šis variantas, turėtumėte įsigyti daliklį iš vienos jungties į kitą bei tinkamo ilgio kabeliu.

– Jei visgi norite televizoriuose matyti skirtingas programas, turėtumėte įsigyti du priedėlius.

Ką daryti, jei neveikia priedėlis arba ekrane atsiranda užrašas „Nėra signalo“?

– Pirmiausia reikėtų įsitikinti, kad televizijos priedėlis yra įjungtas į elektros lizdą.

– Tada reikėtų patikrinti, ar priedėlis gerai sujungtas su televizoriumi – tam reikia apžiūrėti galinėje televizoriaus pusėje esančias jungtis.

– Įjungus priedėlį į elektros lizdą, reikia įjungti jį ir televizorių.

– Priedėlį teisingai prijungus prie televizoriaus, netrukus televizoriaus ekrane turėtų atsirasti priedėlio meniu langas. Naudojantis valdymo pulteliu, šiame lange galima pasirinkti norimą meniu kalbą ir televizijos kanalų paieškos režimą. Valdymo pultu pasirinkus automatinę TV kanalų paiešką, pultelyje tereikia paspausti mygtuką OK, kad surasti kanalai būtų išsaugoti.

Ką daryti, kai prijungus priedėlį matomos ne visos programos?

Yra keletas priemonių, kurias galite išbandyti:

– Pabandykite televizijos kanalus iš naujo įdiegti rankiniu būdu. Kaip tai padaryti, bus nurodyta televizoriaus ar televizijos priedėlio naudojimosi vadove.

– Pabandykite pasukioti anteną ar pakeisti jos buvimo vietą – gali būti, kad ji nenukreipta į siųstuvo pusę arba skaitmeninio signalo kelyje pasitaiko kokių didelių kliūčių (medžių, kalvų, aukštų pastatų).

Kodėl net ir turint naujausio modelio televizorių su užrašais DVB–T (MPEG–4) reikia decimetrinės antenos?

Skaitmeninė antžeminė antena reikalinga ir televizoriams, kuriuose yra DVB–T, todėl, kad televizoriuose įdiegti silpni televizijos programų selektoriai, be to, be antenos vaizdas televizoriaus ekrane dažnai trūkčioja. Antena pagauna stiprų skaitmeninį signalą.

Ar Lietuvoje veiks iš užsienio parvežtas priedėlis?

Lietuvoje skaitmeninės antžeminės televizijos signalų siuntimui naudojamas MPEG–4 AVC/h.264 glaudinimo metodas. Jeigu ant TV priedėlio korpuso arba instrukcijoje randate sutrumpinimus DVB–T, MPEG–4 AVC, AVC arba H.264, toks priedėlis Lietuvoje turėtų veikti. Jeigu šių sutrumpinimų nėra arba be jokių prierašų pateiktas užrašas MPEG–4, greičiausiai toks TV priedėlis Lietuvoje neveiks.

Bet kuriuo atveju, būkite atidūs ir priedėlį parduodančios įmonės konsultantų paprašykite išsamesnės informacijos.

Jei vis dėlto nepavyksta matyti skaitmeninės televizijos, turite problemų ar klausimų, nedelskite – skambinkite nemokama telefono linija 8 800 00150.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IPTV technologijai Lietuvoje – jau 20 metų

Dar, rodos, taip neseniai populiariųjų TV serialų mėgėjai skubėjo namo iš darbo, kad tik nepraleistų kokios svarbios scenos. Krepšinio sirgaliams ne kartą teko neišsimiegoti belaukiant varžybų ir keiktis pražiopsojus tritaškį. Viskas pasikeitė atsiradus IPTV (angl. Internet Proto... skaityti »

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »