Atsisveikiname su analogine televizija

Publikuota: 2012 m. spalio 28 d. sekmadienis

Iš sekmadienio į pirmadienį, 3 val. nakties Lietuvoje bus išjungta analoginės antžeminė televizija. Tačiau asmenims, kurie dar nespėjo įsigyti naujų televizorių, priedėlių ar pasinaudoti IP TV ir kitų operatorių teikiamomis skaitmeninės televizijos galimybėms, kyla įvairūs klausimai.

Ar reikės įsigyti atskirus priedėlius namuose turint du televizorius?

Specialistai sako, kad galima rinktis iš dviejų variantų.

– Prie vieno skaitmeninio priedėlio iš tikrųjų galima prijungti kelis televizorius, tačiau per juos matysite tą pačią programą arba naudositės tomis pačiomis paslaugomis. Jei Jums tinka šis variantas, turėtumėte įsigyti daliklį iš vienos jungties į kitą bei tinkamo ilgio kabeliu.

– Jei visgi norite televizoriuose matyti skirtingas programas, turėtumėte įsigyti du priedėlius.

Ką daryti, jei neveikia priedėlis arba ekrane atsiranda užrašas „Nėra signalo“?

– Pirmiausia reikėtų įsitikinti, kad televizijos priedėlis yra įjungtas į elektros lizdą.

– Tada reikėtų patikrinti, ar priedėlis gerai sujungtas su televizoriumi – tam reikia apžiūrėti galinėje televizoriaus pusėje esančias jungtis.

– Įjungus priedėlį į elektros lizdą, reikia įjungti jį ir televizorių.

– Priedėlį teisingai prijungus prie televizoriaus, netrukus televizoriaus ekrane turėtų atsirasti priedėlio meniu langas. Naudojantis valdymo pulteliu, šiame lange galima pasirinkti norimą meniu kalbą ir televizijos kanalų paieškos režimą. Valdymo pultu pasirinkus automatinę TV kanalų paiešką, pultelyje tereikia paspausti mygtuką OK, kad surasti kanalai būtų išsaugoti.

Ką daryti, kai prijungus priedėlį matomos ne visos programos?

Yra keletas priemonių, kurias galite išbandyti:

– Pabandykite televizijos kanalus iš naujo įdiegti rankiniu būdu. Kaip tai padaryti, bus nurodyta televizoriaus ar televizijos priedėlio naudojimosi vadove.

– Pabandykite pasukioti anteną ar pakeisti jos buvimo vietą – gali būti, kad ji nenukreipta į siųstuvo pusę arba skaitmeninio signalo kelyje pasitaiko kokių didelių kliūčių (medžių, kalvų, aukštų pastatų).

Kodėl net ir turint naujausio modelio televizorių su užrašais DVB–T (MPEG–4) reikia decimetrinės antenos?

Skaitmeninė antžeminė antena reikalinga ir televizoriams, kuriuose yra DVB–T, todėl, kad televizoriuose įdiegti silpni televizijos programų selektoriai, be to, be antenos vaizdas televizoriaus ekrane dažnai trūkčioja. Antena pagauna stiprų skaitmeninį signalą.

Ar Lietuvoje veiks iš užsienio parvežtas priedėlis?

Lietuvoje skaitmeninės antžeminės televizijos signalų siuntimui naudojamas MPEG–4 AVC/h.264 glaudinimo metodas. Jeigu ant TV priedėlio korpuso arba instrukcijoje randate sutrumpinimus DVB–T, MPEG–4 AVC, AVC arba H.264, toks priedėlis Lietuvoje turėtų veikti. Jeigu šių sutrumpinimų nėra arba be jokių prierašų pateiktas užrašas MPEG–4, greičiausiai toks TV priedėlis Lietuvoje neveiks.

Bet kuriuo atveju, būkite atidūs ir priedėlį parduodančios įmonės konsultantų paprašykite išsamesnės informacijos.

Jei vis dėlto nepavyksta matyti skaitmeninės televizijos, turite problemų ar klausimų, nedelskite – skambinkite nemokama telefono linija 8 800 00150.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

IPTV technologijai Lietuvoje – jau 20 metų

Dar, rodos, taip neseniai populiariųjų TV serialų mėgėjai skubėjo namo iš darbo, kad tik nepraleistų kokios svarbios scenos. Krepšinio sirgaliams ne kartą teko neišsimiegoti belaukiant varžybų ir keiktis pražiopsojus tritaškį. Viskas pasikeitė atsiradus IPTV (angl. Internet Proto... skaityti »

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »