Azerbaidžane kuriamas kompiuteris silpnaregiams

Publikuota: 2016 m. birželio 15 d. trečiadienis

Azerbaidžane sukurtas planšetinio kompiuterio ekranas „Braille Pad“, skirtas žmonėms su regos sutrikimais.

Anot projekto autoriaus Rašido Alijevo, įrenginio prototipą numatoma surinkti Kinijos ir Ukrainos konstrukciniuose biuruose.

Projektui įgyvendinti šalies Valstybinis fondas skyrė devynis tūkstančius dolerių, o tai tėra tik apie 8 proc. visų technologinių projekto išlaidų. R. Alijevo teigimu, projektui pabaigti reikia 60 tūkst. dolerių, o masinei įrenginio gamybai – apie 1,5 mln. dolerių.

„Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2013 m. pasaulyje buvo 35 mln. žmonių, turinčių regos sutrikimų. Prognozuojama, kad šis skaičius iki 2020 metų išaugs iki 75 mln. Taigi planšetinio kompiuterio gamyba tikrai atsipirks. Be to, papildomų pajamų bus galima gauti iš programų, sukurtų šiam įrenginiui“, – sakė T. Alijevas.

Jau dabar gautas išankstinis užsakymas iš Turkijos įsigyti 50 tūkstančių šių įrenginių. „Braille Pad“ taip pat numatoma tiekti Ukrainos ir Saudo Arabijos rinkoms.

„Braille Pad“ turi lytėjimo ekraną, sudarytą iš daugybės eilučių, kurias liesdamas pirštų galiukais vartotojas galės naudotis įprastomis planšetinio kompiuterio funkcijomis: naršyti interneto svetainėse, naudotis el. paštu, socialiniais tinklais ir kt.

Šaltinis: news.day.az
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »