Baterijos, įsikraunančios per kelias minutes

Publikuota: 2011 m. balandžio 12 d. antradienis

Siekiant, kad ličio jonų baterijos būtų įkraunamos 90 procentų greičiau – maždaug per 2 minutes – buvo panaudotas naujas būdas: sukurti baterijos elektrodai, pagrįsti nanostruktūrinėmis metalinėmis putomis. Jeigu ši baterija pasirodys prekyboje, ji suteiks galimybę įkrauti savo nešiojamąjį kompiuterį per kelias minutes, o telefoną – vos per 30 sekundžių. Panašus baterijų įkrovimo metodas dažnai naudojamas hibridinėse ir elektrinėse transporto priemonėse.

„Braun“ grupė sukūrė „protingas“ metalines putas, kurios padengtos dideliu kiekiu veikliųjų medžiagų. Metalas užtikrina didelį elektros laidumą. Be to, ši struktūra turi užtektinai veikliųjų medžiagų, kad užtikrintų reikiamą energijos kiekį.

Šis unikalus projektas yra aprašytas „Nature“ nanotechnologijos žurnale. Tačiau Dalhauso universiteto fizikos profesorius Jeff Dahn skeptiškai žiūri į šį unikalų projektą. Jo teigimu, baterijos struktūra yra gan sunkiai realizuojama, todėl ji labai brangiai kainuos.

Šaltinis: www.technologyreview.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »