Būsimiems i.SAF ir i.VAZ posistemių naudotojams VMI parengė atmintines

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 13 d. antradienis

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad būsimiems elektroninių važtaraščių posistemio i.VAZ ir elektroninio PVM sąskaitų faktūrų registrų posistemio I.SAF vartotojams parengė atmintines, padėsiančias lengviau pasiruošti duomenų teikimui į minėtus Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) posistemius. Šios atmintinės publikuojamos VMI interneto svetainėje: i.SAF atmintinę galima rasti adresu http://www.vmi.lt/cms/i.saf, i.VAZ -http://www.vmi.lt/cms/i.vaz. Taip pat mokesčių mokėtojai jas ras atvykę į bet kurią apskrities valstybinę mokesčių inspekciją (toliau – AVMI).

„Norėdami padėti verslui pasiruošti duomenų teikimui į i.VAZ ir i.SAF posistemius, atmintinėse koncentruotai ir susistemintai pateikėme pačią svarbiausią informaciją, kurią mokesčių mokėtojams būtina žinoti. Rekomendacijos remiasi “žingsnis po žingsnio” principu: kokius vidinės veiklos procesus įvertinti, kokius sprendimus priimti ir kokius veiksmus atlikti juos įgyvendinant. Taip pat pateikiamos nuorodos, kur ieškoti informacijos, reikalingos šiems žingsniams realizuoti“, – sako i.SAF ir i.VAZ posistemių sukūrimo projekto vadovė Virginija Ginevičienė.

Atmintinėse nurodomi teisės aktai, reglamentuojantys važtaraščių ir PVM sąskaitų faktūrų registrų duomenų teikimo tvarką, apžvelgiami prisijungimų prie kuriamo i.MAS portalo būdai, duomenų teikimo būdai, verslo naudojamų kompiuterinių programų integracijos su VMI sistemomis aspektai, informacija apie numatomus testavimo darbus ir kitos naudingos nuorodos.

„Duomenų teikimas į i.SAF ir i.VAZ posistemius yra pirmasis jų kūrimo ir vystymo etapas, reikšmingas tiek mokesčių mokėtojams, tiek VMI. Su verslo atstovais aktyviai bendradarbiaujame, kad kartu galėtume pasiruošti sklandžiam duomenų teikimui. Ne išimtis ir parengtos atmintinės – dar tik pradėsiantiems pasirengimo darbus jos padės lengviau orientuotis, kokius veiksmus reikia atlikti, o jau besirengiantieji galės dar kartą pasitikrinti, ar nieko nepraleido. Dialogo su verslo atstovais sieksime ir toliau – tobulinant jau įdiegtas posistemių funkcijas bei kuriant naujas paslaugas“, – teigia V. Ginevičienė.

VMI primena, kad i.MAS tikslas – mažinti administracinę naštą mokesčių mokėtojams, padėti užtikrinti sąžiningą verslo konkurenciją, didinti mokesčių mokėtojų pajamų apskaitymą, mokesčių surinkimą ir mokesčių administratoriaus veiklos efektyvumą, diegiant išmaniąsias elektronines paslaugas ir perkeliant mokesčių mokėtojų ūkinių operacijų duomenų rinkimą, tvarkymą, valdymą ir teikimą į elektroninę erdvę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »