Debesų technologijos padės auginti pajamas

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 1 d. antradienis

Kompanija „Cisco Systems Inc.“ paskelbė tyrimo rezultatus, kurie rodo aktyvų debesų technologijų populiarėjimą. Įmonės diegia debesų technologijas ne vien siekdamos sumažinti išlaidas ir paskatinti darbo efektyvumą, bet ir tikėdamosi būti pranašesnės už konkurentus bei padidinti pajamas.

53 proc. apklaustų įmonių tikisi, kad debesų technologijos leis per artimiausius dvejus metus padidinti apyvartą. Deja, tik 1 proc. organizacijų turi optimizuotą debesų technologijų strategiją, o 32 proc. įmonių jomis iš viso nesinaudoja.

„Cisco Systems Inc.“ užsakymu IDC bendrovė atliko tyrimą, kurio metu buvo apklaustos 3 400 bendrovių 17-oje šalių. Tyrimas parodė, kad 44 proc. organizacijų jau naudoja arba yra nusprendusios naudoti privačias debesų technologijas, o 64 proc. svarsto hibridinių debesų technologijų variantus.

IDC išskiria penkis debesų raidos etapus: atsitiktinį, situacinį, tiražuojamą, valdomą ir optimizuojamą. Organizacijos, kurios nesustojo ties pirmuoju etapu, pasiekė įspūdingų verslo rezultatų:

-          padidino apyvartą 10,4 proc.,

-          sumažino IT srities išlaidas 77 proc.,

-          sutaupė IT konfigūravimo ir programų diegimo laiko 99 proc.,

-          padvigubino IT skyrių galimybes ir investicijas į naujus inovacijų diegimo projektus.

Apklaustos organizacijos, besinaudodamos debesų technologijomis, savo apyvartą padidino 1,6 mln. dolerių nuo kiekvienos debesų sistemoje naudojamos programos. Išlaidos nuo vienos debesų sistemoje naudojamos programos sumažintos 1,2 mln. dolerio. Apyvarta daugiausia išaugo naujų produktų ir paslaugų, naujų užsakovų dėka.

Debesų technologijos leidžia sumažinti eksploatacijos išlaidas ir galimas grėsmes, pakelti darbo našumą, išnaudoti atvirosios programinės įrangos pranašumus. Privatusis debesis leidžia efektyviau panaudoti išteklius, išplėsti operacijų skaičių ir sumažinti atsakymų į užsakymus laiką. Be to, patobulinama technologijų valdymo kontrolė ir informacinis saugumas.

Debesų technologijų naudojimas skirtingose šalyse nevienodas. Pirmoje vietoje – JAV (34 proc.) ir Lotynų Amerika (29 proc.). Sąrašo pabaigoje – Japonija (9 proc.).

Daugiausia bendrovių, naudojančių debesų technologijas, yra gamybos srities (33 proc.), informacinių technologijų (30 proc.), finansų (29 proc.) ir sveikatos apsaugos (28 proc.). Rečiau jas naudoja valstybinės ir švietimo įstaigos (po 22 proc.) ir mažmeninės bei didmeninės prekybos kompanijos (20 proc.). Manoma, kad daugiausia naudos debesų technologijos gali atnešti specializuotų paslaugų ir transporto bei ryšių srityse.

Šaltinis: slon.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Užsakomųjų IT paslaugų privalumai ir trūkumai

Užsakovai skirtingai supranta, kas yra užsakomosios paslaugos ir kuo jos skiriasi nuo įprastinės techninės pagalbos, nes abiem atvejais įmonė perduoda tam tikrus verslo procesus trečiajai šaliai. „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas An... skaityti »

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »