Debesų technologijos padės auginti pajamas

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 1 d. antradienis

Kompanija „Cisco Systems Inc.“ paskelbė tyrimo rezultatus, kurie rodo aktyvų debesų technologijų populiarėjimą. Įmonės diegia debesų technologijas ne vien siekdamos sumažinti išlaidas ir paskatinti darbo efektyvumą, bet ir tikėdamosi būti pranašesnės už konkurentus bei padidinti pajamas.

53 proc. apklaustų įmonių tikisi, kad debesų technologijos leis per artimiausius dvejus metus padidinti apyvartą. Deja, tik 1 proc. organizacijų turi optimizuotą debesų technologijų strategiją, o 32 proc. įmonių jomis iš viso nesinaudoja.

„Cisco Systems Inc.“ užsakymu IDC bendrovė atliko tyrimą, kurio metu buvo apklaustos 3 400 bendrovių 17-oje šalių. Tyrimas parodė, kad 44 proc. organizacijų jau naudoja arba yra nusprendusios naudoti privačias debesų technologijas, o 64 proc. svarsto hibridinių debesų technologijų variantus.

IDC išskiria penkis debesų raidos etapus: atsitiktinį, situacinį, tiražuojamą, valdomą ir optimizuojamą. Organizacijos, kurios nesustojo ties pirmuoju etapu, pasiekė įspūdingų verslo rezultatų:

-          padidino apyvartą 10,4 proc.,

-          sumažino IT srities išlaidas 77 proc.,

-          sutaupė IT konfigūravimo ir programų diegimo laiko 99 proc.,

-          padvigubino IT skyrių galimybes ir investicijas į naujus inovacijų diegimo projektus.

Apklaustos organizacijos, besinaudodamos debesų technologijomis, savo apyvartą padidino 1,6 mln. dolerių nuo kiekvienos debesų sistemoje naudojamos programos. Išlaidos nuo vienos debesų sistemoje naudojamos programos sumažintos 1,2 mln. dolerio. Apyvarta daugiausia išaugo naujų produktų ir paslaugų, naujų užsakovų dėka.

Debesų technologijos leidžia sumažinti eksploatacijos išlaidas ir galimas grėsmes, pakelti darbo našumą, išnaudoti atvirosios programinės įrangos pranašumus. Privatusis debesis leidžia efektyviau panaudoti išteklius, išplėsti operacijų skaičių ir sumažinti atsakymų į užsakymus laiką. Be to, patobulinama technologijų valdymo kontrolė ir informacinis saugumas.

Debesų technologijų naudojimas skirtingose šalyse nevienodas. Pirmoje vietoje – JAV (34 proc.) ir Lotynų Amerika (29 proc.). Sąrašo pabaigoje – Japonija (9 proc.).

Daugiausia bendrovių, naudojančių debesų technologijas, yra gamybos srities (33 proc.), informacinių technologijų (30 proc.), finansų (29 proc.) ir sveikatos apsaugos (28 proc.). Rečiau jas naudoja valstybinės ir švietimo įstaigos (po 22 proc.) ir mažmeninės bei didmeninės prekybos kompanijos (20 proc.). Manoma, kad daugiausia naudos debesų technologijos gali atnešti specializuotų paslaugų ir transporto bei ryšių srityse.

Šaltinis: slon.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Užsakomųjų IT paslaugų privalumai ir trūkumai

Užsakovai skirtingai supranta, kas yra užsakomosios paslaugos ir kuo jos skiriasi nuo įprastinės techninės pagalbos, nes abiem atvejais įmonė perduoda tam tikrus verslo procesus trečiajai šaliai. „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas An... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »