Debesų technologijos padės auginti pajamas

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 1 d. antradienis

Kompanija „Cisco Systems Inc.“ paskelbė tyrimo rezultatus, kurie rodo aktyvų debesų technologijų populiarėjimą. Įmonės diegia debesų technologijas ne vien siekdamos sumažinti išlaidas ir paskatinti darbo efektyvumą, bet ir tikėdamosi būti pranašesnės už konkurentus bei padidinti pajamas.

53 proc. apklaustų įmonių tikisi, kad debesų technologijos leis per artimiausius dvejus metus padidinti apyvartą. Deja, tik 1 proc. organizacijų turi optimizuotą debesų technologijų strategiją, o 32 proc. įmonių jomis iš viso nesinaudoja.

„Cisco Systems Inc.“ užsakymu IDC bendrovė atliko tyrimą, kurio metu buvo apklaustos 3 400 bendrovių 17-oje šalių. Tyrimas parodė, kad 44 proc. organizacijų jau naudoja arba yra nusprendusios naudoti privačias debesų technologijas, o 64 proc. svarsto hibridinių debesų technologijų variantus.

IDC išskiria penkis debesų raidos etapus: atsitiktinį, situacinį, tiražuojamą, valdomą ir optimizuojamą. Organizacijos, kurios nesustojo ties pirmuoju etapu, pasiekė įspūdingų verslo rezultatų:

-          padidino apyvartą 10,4 proc.,

-          sumažino IT srities išlaidas 77 proc.,

-          sutaupė IT konfigūravimo ir programų diegimo laiko 99 proc.,

-          padvigubino IT skyrių galimybes ir investicijas į naujus inovacijų diegimo projektus.

Apklaustos organizacijos, besinaudodamos debesų technologijomis, savo apyvartą padidino 1,6 mln. dolerių nuo kiekvienos debesų sistemoje naudojamos programos. Išlaidos nuo vienos debesų sistemoje naudojamos programos sumažintos 1,2 mln. dolerio. Apyvarta daugiausia išaugo naujų produktų ir paslaugų, naujų užsakovų dėka.

Debesų technologijos leidžia sumažinti eksploatacijos išlaidas ir galimas grėsmes, pakelti darbo našumą, išnaudoti atvirosios programinės įrangos pranašumus. Privatusis debesis leidžia efektyviau panaudoti išteklius, išplėsti operacijų skaičių ir sumažinti atsakymų į užsakymus laiką. Be to, patobulinama technologijų valdymo kontrolė ir informacinis saugumas.

Debesų technologijų naudojimas skirtingose šalyse nevienodas. Pirmoje vietoje – JAV (34 proc.) ir Lotynų Amerika (29 proc.). Sąrašo pabaigoje – Japonija (9 proc.).

Daugiausia bendrovių, naudojančių debesų technologijas, yra gamybos srities (33 proc.), informacinių technologijų (30 proc.), finansų (29 proc.) ir sveikatos apsaugos (28 proc.). Rečiau jas naudoja valstybinės ir švietimo įstaigos (po 22 proc.) ir mažmeninės bei didmeninės prekybos kompanijos (20 proc.). Manoma, kad daugiausia naudos debesų technologijos gali atnešti specializuotų paslaugų ir transporto bei ryšių srityse.

Šaltinis: slon.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

susiję straipsniai

Užsakomųjų IT paslaugų privalumai ir trūkumai

Užsakovai skirtingai supranta, kas yra užsakomosios paslaugos ir kuo jos skiriasi nuo įprastinės techninės pagalbos, nes abiem atvejais įmonė perduoda tam tikrus verslo procesus trečiajai šaliai. „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas An... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »