Debesų technologijos padės auginti pajamas

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 1 d. antradienis

Kompanija „Cisco Systems Inc.“ paskelbė tyrimo rezultatus, kurie rodo aktyvų debesų technologijų populiarėjimą. Įmonės diegia debesų technologijas ne vien siekdamos sumažinti išlaidas ir paskatinti darbo efektyvumą, bet ir tikėdamosi būti pranašesnės už konkurentus bei padidinti pajamas.

53 proc. apklaustų įmonių tikisi, kad debesų technologijos leis per artimiausius dvejus metus padidinti apyvartą. Deja, tik 1 proc. organizacijų turi optimizuotą debesų technologijų strategiją, o 32 proc. įmonių jomis iš viso nesinaudoja.

„Cisco Systems Inc.“ užsakymu IDC bendrovė atliko tyrimą, kurio metu buvo apklaustos 3 400 bendrovių 17-oje šalių. Tyrimas parodė, kad 44 proc. organizacijų jau naudoja arba yra nusprendusios naudoti privačias debesų technologijas, o 64 proc. svarsto hibridinių debesų technologijų variantus.

IDC išskiria penkis debesų raidos etapus: atsitiktinį, situacinį, tiražuojamą, valdomą ir optimizuojamą. Organizacijos, kurios nesustojo ties pirmuoju etapu, pasiekė įspūdingų verslo rezultatų:

-          padidino apyvartą 10,4 proc.,

-          sumažino IT srities išlaidas 77 proc.,

-          sutaupė IT konfigūravimo ir programų diegimo laiko 99 proc.,

-          padvigubino IT skyrių galimybes ir investicijas į naujus inovacijų diegimo projektus.

Apklaustos organizacijos, besinaudodamos debesų technologijomis, savo apyvartą padidino 1,6 mln. dolerių nuo kiekvienos debesų sistemoje naudojamos programos. Išlaidos nuo vienos debesų sistemoje naudojamos programos sumažintos 1,2 mln. dolerio. Apyvarta daugiausia išaugo naujų produktų ir paslaugų, naujų užsakovų dėka.

Debesų technologijos leidžia sumažinti eksploatacijos išlaidas ir galimas grėsmes, pakelti darbo našumą, išnaudoti atvirosios programinės įrangos pranašumus. Privatusis debesis leidžia efektyviau panaudoti išteklius, išplėsti operacijų skaičių ir sumažinti atsakymų į užsakymus laiką. Be to, patobulinama technologijų valdymo kontrolė ir informacinis saugumas.

Debesų technologijų naudojimas skirtingose šalyse nevienodas. Pirmoje vietoje – JAV (34 proc.) ir Lotynų Amerika (29 proc.). Sąrašo pabaigoje – Japonija (9 proc.).

Daugiausia bendrovių, naudojančių debesų technologijas, yra gamybos srities (33 proc.), informacinių technologijų (30 proc.), finansų (29 proc.) ir sveikatos apsaugos (28 proc.). Rečiau jas naudoja valstybinės ir švietimo įstaigos (po 22 proc.) ir mažmeninės bei didmeninės prekybos kompanijos (20 proc.). Manoma, kad daugiausia naudos debesų technologijos gali atnešti specializuotų paslaugų ir transporto bei ryšių srityse.

Šaltinis: slon.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Užsakomųjų IT paslaugų privalumai ir trūkumai

Užsakovai skirtingai supranta, kas yra užsakomosios paslaugos ir kuo jos skiriasi nuo įprastinės techninės pagalbos, nes abiem atvejais įmonė perduoda tam tikrus verslo procesus trečiajai šaliai. „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas An... skaityti »

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »