Debesų technologijos padės auginti pajamas

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 1 d. antradienis

Kompanija „Cisco Systems Inc.“ paskelbė tyrimo rezultatus, kurie rodo aktyvų debesų technologijų populiarėjimą. Įmonės diegia debesų technologijas ne vien siekdamos sumažinti išlaidas ir paskatinti darbo efektyvumą, bet ir tikėdamosi būti pranašesnės už konkurentus bei padidinti pajamas.

53 proc. apklaustų įmonių tikisi, kad debesų technologijos leis per artimiausius dvejus metus padidinti apyvartą. Deja, tik 1 proc. organizacijų turi optimizuotą debesų technologijų strategiją, o 32 proc. įmonių jomis iš viso nesinaudoja.

„Cisco Systems Inc.“ užsakymu IDC bendrovė atliko tyrimą, kurio metu buvo apklaustos 3 400 bendrovių 17-oje šalių. Tyrimas parodė, kad 44 proc. organizacijų jau naudoja arba yra nusprendusios naudoti privačias debesų technologijas, o 64 proc. svarsto hibridinių debesų technologijų variantus.

IDC išskiria penkis debesų raidos etapus: atsitiktinį, situacinį, tiražuojamą, valdomą ir optimizuojamą. Organizacijos, kurios nesustojo ties pirmuoju etapu, pasiekė įspūdingų verslo rezultatų:

-          padidino apyvartą 10,4 proc.,

-          sumažino IT srities išlaidas 77 proc.,

-          sutaupė IT konfigūravimo ir programų diegimo laiko 99 proc.,

-          padvigubino IT skyrių galimybes ir investicijas į naujus inovacijų diegimo projektus.

Apklaustos organizacijos, besinaudodamos debesų technologijomis, savo apyvartą padidino 1,6 mln. dolerių nuo kiekvienos debesų sistemoje naudojamos programos. Išlaidos nuo vienos debesų sistemoje naudojamos programos sumažintos 1,2 mln. dolerio. Apyvarta daugiausia išaugo naujų produktų ir paslaugų, naujų užsakovų dėka.

Debesų technologijos leidžia sumažinti eksploatacijos išlaidas ir galimas grėsmes, pakelti darbo našumą, išnaudoti atvirosios programinės įrangos pranašumus. Privatusis debesis leidžia efektyviau panaudoti išteklius, išplėsti operacijų skaičių ir sumažinti atsakymų į užsakymus laiką. Be to, patobulinama technologijų valdymo kontrolė ir informacinis saugumas.

Debesų technologijų naudojimas skirtingose šalyse nevienodas. Pirmoje vietoje – JAV (34 proc.) ir Lotynų Amerika (29 proc.). Sąrašo pabaigoje – Japonija (9 proc.).

Daugiausia bendrovių, naudojančių debesų technologijas, yra gamybos srities (33 proc.), informacinių technologijų (30 proc.), finansų (29 proc.) ir sveikatos apsaugos (28 proc.). Rečiau jas naudoja valstybinės ir švietimo įstaigos (po 22 proc.) ir mažmeninės bei didmeninės prekybos kompanijos (20 proc.). Manoma, kad daugiausia naudos debesų technologijos gali atnešti specializuotų paslaugų ir transporto bei ryšių srityse.

Šaltinis: slon.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Užsakomųjų IT paslaugų privalumai ir trūkumai

Užsakovai skirtingai supranta, kas yra užsakomosios paslaugos ir kuo jos skiriasi nuo įprastinės techninės pagalbos, nes abiem atvejais įmonė perduoda tam tikrus verslo procesus trečiajai šaliai. „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ Techninės priežiūros departamento vadovas An... skaityti »

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »