Dėvimoji elektronika sparčiai populiarėja

Publikuota: 2016 m. kovo 24 d. ketvirtadienis

Dėvimosios elektronikos pardavimo apimtys auga, nepaisant nuolatinių pranešimų apie mažus „Apple Watch“ ir kitokių išmaniųjų įrenginių pardavimo rodiklius. Pasaulyje populiarėja išmanieji laikrodžiai, akiniai, apyrankės, sportininkams skirti prietaisai, išmanioji bižuterija. Galimybė sujungti kelis vieno naudotojo įrenginius, keistis duomenimis didina šių įrenginių populiarumą. Dėvimosios elektronikos rinkos dalis 2015 m. viršijo 2 mlrd. JAV dolerių. Prognozuojama, kad 2016 m. ji pasieks 3 mlrd., o 2017 m. – 4 mlrd.

2015 m. buvo išleista apie 50 milijonų dėvimųjų įrenginių. Prognozuojama, kad 2019 m. jų bus 125 mln. Šiuo metu dėvimaisiais įrenginiais naudojasi vienas iš šešių naudotojų. Dauguma jų – 13–34 m. jaunimas (48 proc.). 71 proc. 16–24 m. jaunimo svajoja turėti dėvimuosius įrenginius. 69 proc. vyrų jau turi arba planuoja įsigyti dėvimąjį įrenginį. Moterys dėvimuosius įrenginius vertina mažiau (56 proc.).

Pastebėta, kad darbuotojų, besinaudojančių dėvimąja elektronika, darbo našumas išaugo 8,5 proc., o pasitenkinimo darbu rodiklis padidėjo 3,5 proc.

Populiariausi dėvimieji įrenginiai – išmanieji laikrodžiai. 2015 m. jie sudarė 59 proc. visų įrenginių, o 2019 m. turėtų pasiekti net 70 proc. „Google“ tiki savo išmaniųjų akinių ateitimi ir pranašauja, kad 2018 m. bus parduota 21 mln. akinių.

Įmonės dėvimuosius įrenginius naudoja dėl darbuotojų duomenų saugumo (23 proc.), siekdamos reguliuoti darbuotojų laiką (20 proc.), norėdamos palaikyti operatyvų darbuotojų ryšį realiuoju laiku (20 proc.). Dauguma įmonių vis dėlto neperka darbuotojams dėvimųjų įrenginių, o nori, kad darbuotojai juos nusipirktų patys.

Ekspertai prognozuoja aktyvų elektronikos rinkos augimą ne tik tarp naudotojų, bet ir tarp įmonių.

Šaltinis: mogu.by
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »