„Facebook“ perka veidų atpažinimo programą

Publikuota: 2012 m. birželio 19 d. antradienis

Socialinis tinklas „Facebook“ perka „Face.com“, skirtą atpažinti veidus iš fotografijų, pranešama oficialiame Face.com tinklaraštyje.

Sandorio suma neatskleidžiama. Neoficialiais techninio tinklaraščio „TechCrunch“ duomenimis, „Facebook“ už „Face.com“ sumokės 80–100 mln. JAV dolerių. Pirmieji gandai apie sandorį pasigirdo gegužės pabaigoje.

„Face.com“ kuria kompiuterines ir mobiliąsias veidų atpažinimo programas: „Photo Finder“ (leidžia vartotojui rasti nuotraukų, kur užfiksuotas jis pats ar jo draugai) ir „Photo Tagger“ (automatiškai ant nuotraukų uždeda nuorodas su vardais).

Be to, „Face.com“ leidžia tretiesiems asmenims kurti programas savo API pagrindu. „Face.com“ pažadėjo, kad ir toliau bendradarbiaus su programuotojais.

„Facebook“ kol kas nepranešė, kaip ketina disponuoti pirkiniu. Socialiniame tinkle veidų atpažinimo funkcija atsirado 2011 metų vasarą. Neatmetama versija, kad „Facebook“ „Face.com“ programas pritaikys savo mobiliojoje versijoje.

Per pastaruosius mėnesius „Facebook“ žengė keletą ryžtingų žingsnių mobiliųjų nuotraukų srityje.  Balandį socialinis tinklas pranešė apie „Instagram“ įsigijimą už milijardą dolerių, o gegužę paleido „Instagram“ analogą pavadinimu „Facebook Camera“.

Bendrovė „Face.com“ įkurta 2007 metais Izraelyje. Per savo egzistavimą ji pritraukė 5,3 mln. dolerių investicijų.

 

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »