Greitis ir ne tik

Publikuota: 2012 m. lapkričio 21 d. trečiadienis

Bendra viešosios informacijos tendencija leidžia aiškiai pastebėti, kad mūsų šalyje pirmiausia yra siekiama surasti ir aprašyti, parodyti ar papasakoti apie ką nors negatyvaus, nevykusio, aptarti kokius nors reitingus, kuriuose Lietuva gerokai atsilieka nuo pirmaujančiųjų. Žinoma, tai atitinka apniukusius vėlyvo rudens orus, tačiau juk panašūs dalykai vyksta ištisus metus ir tik retkarčiais sugebame pasidžiaugti tuo, ką yra pasiekę mūsų tautiečiai. Beje, ne tik sportininkai...

Mokslo, technologijų bei IT sritys taip pat yra ta terpė, kurioje Lietuva anaiptol nesijaučia „našlaitė“ pasauliniu kontekstu. Tiesa, kai kalbame apie IT, įvairios trintys vidinėje rinkoje, konkurencinė kova ir paprasčiausi viešieji ryšiai dažniausiai neleidžia pasidžiaugti tuo, kas yra pasiekta.

Panagrinėkime kad ir interneto, o tiksliau kalbant – duomenų perdavimo greitį. Juk Lietuva, ir ypač sostinė Vilnius, jau daugybę metų nesitraukia iš pasaulio pirmaujančiųjų šioje srityje. O kai 2012 m. pradžioje UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, būtent Vilniuje valdantis bei nuolat modernizuojantis šviesolaidinį tinklą „Skynet“, pasiūlė savo vartotojams 1 Gb/s greitį pagal FTTH (angl. Fiber to the home) technologiją, Lietuvos sostinė tapo sparčiausio interneto miestu pasaulyje. Tik ar kas nors, išskyrus pačius „Skynet“ klientus, žmones, užtikrinančius sklandų šio tinklo funkcionavimą, ir tarptautines organizacijas, pvz., „FTTH Council Europe“, pasidžiaugė šiuo pasiekimu?

Štai čia ir išryškėja vienas esminių vietinės rinkos bruožų – bet koks, nors ir menkiausias ryšio sutrikimas ar techinis gedimas, kurių nepasitaiko tik ten, kur niekas nieko neveikia, yra kur kas svarbesnė žinia ar didesnė sensacija nei, tarkim, jau minėtas didžiausias duomenų perdavimo greitis pasaulyje, kuriuo gali mėgautis daugelis vilniečių.

O juk jei kompanija sugeba pasiūlyti tokią rekordiškai didelę interneto spartą, vadinasi, ji disponuoja ir visa apimančia tinklo priežiūros tarnyba, užtikrinančia ne tik duomenų perdavimo greitį, bet ir kokybę, ir, svarbiausia, saugumą, jau nekalbant apie visas papildomas paslaugas, kurias siūlo UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, siekianti, kad klientas džiaugtųsi kompleksiniais sprendimais, paremtais principu „viskas iš vienų rankų“.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »