Greitis ir ne tik

Publikuota: 2012 m. lapkričio 21 d. trečiadienis

Bendra viešosios informacijos tendencija leidžia aiškiai pastebėti, kad mūsų šalyje pirmiausia yra siekiama surasti ir aprašyti, parodyti ar papasakoti apie ką nors negatyvaus, nevykusio, aptarti kokius nors reitingus, kuriuose Lietuva gerokai atsilieka nuo pirmaujančiųjų. Žinoma, tai atitinka apniukusius vėlyvo rudens orus, tačiau juk panašūs dalykai vyksta ištisus metus ir tik retkarčiais sugebame pasidžiaugti tuo, ką yra pasiekę mūsų tautiečiai. Beje, ne tik sportininkai...

Mokslo, technologijų bei IT sritys taip pat yra ta terpė, kurioje Lietuva anaiptol nesijaučia „našlaitė“ pasauliniu kontekstu. Tiesa, kai kalbame apie IT, įvairios trintys vidinėje rinkoje, konkurencinė kova ir paprasčiausi viešieji ryšiai dažniausiai neleidžia pasidžiaugti tuo, kas yra pasiekta.

Panagrinėkime kad ir interneto, o tiksliau kalbant – duomenų perdavimo greitį. Juk Lietuva, ir ypač sostinė Vilnius, jau daugybę metų nesitraukia iš pasaulio pirmaujančiųjų šioje srityje. O kai 2012 m. pradžioje UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, būtent Vilniuje valdantis bei nuolat modernizuojantis šviesolaidinį tinklą „Skynet“, pasiūlė savo vartotojams 1 Gb/s greitį pagal FTTH (angl. Fiber to the home) technologiją, Lietuvos sostinė tapo sparčiausio interneto miestu pasaulyje. Tik ar kas nors, išskyrus pačius „Skynet“ klientus, žmones, užtikrinančius sklandų šio tinklo funkcionavimą, ir tarptautines organizacijas, pvz., „FTTH Council Europe“, pasidžiaugė šiuo pasiekimu?

Štai čia ir išryškėja vienas esminių vietinės rinkos bruožų – bet koks, nors ir menkiausias ryšio sutrikimas ar techinis gedimas, kurių nepasitaiko tik ten, kur niekas nieko neveikia, yra kur kas svarbesnė žinia ar didesnė sensacija nei, tarkim, jau minėtas didžiausias duomenų perdavimo greitis pasaulyje, kuriuo gali mėgautis daugelis vilniečių.

O juk jei kompanija sugeba pasiūlyti tokią rekordiškai didelę interneto spartą, vadinasi, ji disponuoja ir visa apimančia tinklo priežiūros tarnyba, užtikrinančia ne tik duomenų perdavimo greitį, bet ir kokybę, ir, svarbiausia, saugumą, jau nekalbant apie visas papildomas paslaugas, kurias siūlo UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, siekianti, kad klientas džiaugtųsi kompleksiniais sprendimais, paremtais principu „viskas iš vienų rankų“.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »