IT ekspertė: startuolių jau gana, verčiau išmokykime vaikus gyventi su technologijomis

Publikuota: 2017 m. sausio 25 d. trečiadienis

Savo kasdienybę sunkiai įsivaizduojame be informacinių technologijų (IT), tačiau ne visada teisingai suvokiame jų vietą gyvenime – technologijos nebėra vien darbo priemonė. „Šiandien į IT žvelgiame tarsi į kokią panacėją, kuri išgebės pasaulį. Jau turėtumėme pamažu atsisakyti tikėjimo, kad pasitelkus IT žinias sukursime kažką naujo ir labai reikšmingo. Bandymų sukurti startuolių, mano nuomone, jau turime užtektinai. Reikėtų koncentruotis į tai, kaip patiems išmokti ir išmokyti savo vaikus gyventi su technologijomis“, – sako Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Informacinių technologijų ir sistemų centro vadovė dr. Eglė Radvilė. Anot jos, technologijos turi tapti elementariu įrankiu, su kurio pagalba efektyviau ir optimaliau galėtume spręsti ne globalias, o kasdienes problemas.

Pasak IT ekspertės, šią sampratą įdiegti būtina, mat daugelis tėvų bando spręsti vaiko atitraukimo nuo kompiuterio ekrano problemą, nors išties patys yra dėl to kalti. „Vaikas užmušinėja laiką žaisdamas kompiuteriu dėl to, kad patys tėvai yra atsilikę nuo technologijų ir negali vaikui parodyti, kad kompiuteris yra ne tik žaidimų įrankis – juo ar telefonu galima spręsti mažas buities problemas“, – atkreipia dėmesį E. Radvilė. Ji siūlo skirti laiko ir kartu su vaiku užsisakyti maisto internetu, paaiškinti jam, kaip naudotis žemėlapiu telefone, paprasčiausiomis programomis sukurti gėlių laistymo priminimo pranešimą ar panašiai.

IT naudojimas vaikui turi tapti dar vienu elementariu įgūdžiu. „Ilgą laiką norėjome, kad mes ar mūsų vaikai mokėtų bent dvi užsienio kalbas, nepriklausomai ar vaikas labiau linkęs į technologinius ar socialinius mokslus, bet pamiršome, kad šiandien į klausimą „kokias kalbas moki?“ galima atsakyti: „Vieną WEB ir dvi aplikacijos“, – pastebi VGTU IT ir sistemų centro vadovė.

Anot E. Radvilės, technologijos šiandien kaip niekad gali padėti semtis žinių ir sustiprinti mokymosi procesą. „Dėl sparčiai tobulėjančių geografinės vietos nustatymo ir vaizdo atpažinimo technologijų šiandien visą pasaulį galima paversi mokyklos klase. Yra programėlių, su kurių pagalba nufotografavus medžio lapą programinė įranga pateikia informaciją apie visą augalą ir jo savybes arba planšetinio kompiuterio kamerą nukreipus į pastatą kitos programėlės pagalba galima matyti visą jo atraminę struktūrą, paslėptas vandentiekio, šildymo ir aušinimo sistemas. Taip su IT pagalba praplečiamos vaiko technologijų suvokimo ribos bei ugdomi skirtingi jo gebėjimai bei mokymosi atmintys – vaizdinė, kinetinė, muzikinė, lingvistinė ir pan.“, – IT suteikiamas mokymosi galimybes vardija E. Radvilė.

Anot jos, efektyviai integravus technologijas į mokymosi procesą galima jį padaryti ne tik įdomesnį ir efektyvesnį, bet ir sutaupyti: „Atsisveikinkime su atgyvenusiais vadovėliais ir astronominėmis jų kainomis. Pasitikime elektronines skaitykles su automatiniais atnaujinimais, dinamišku ir individualiems mokiniams pritaikytu turiniu. Tai yra ypač svarbu turint ribotą švietimo sistemos biudžetą – reikia jį išnaudoti efektyviai. Technologijos įvairiose srityse mums padeda pasiekti daugiau su mažesnėmis išlaidomis. Esu tikra, kad tą patį galima pritaikyti ir švietimui“.

Anot IT ekspertės, šiandien mokykloje suteikiamų IT žinių nepakanka, nes jos orientuotos į informatikos egzamino išlaikymą, bet nemoko vaikų pažinti pasaulį pasitelkiant technologijas, problemų sprendimo dirbant komandose, socialinės inžinerijos ir pan. Šioms sritims daug dėmesio bus skiriama šiandien pradedančioje veikti VGTU IT mokykloje, skirtoje 11–14 metų moksleiviams.

VGTU IT mokykla startuoja kaip įrankis, skirtas ugdyti reikalingiems IT gebėjimas nuo pat mažens. Profesionalų komanda dirbs su vaikais mokydami juos ne tik naudoti IT, bet ir gyventi su technologijomis, joms padedant spręsti problemas bei ruoštis ateities profesijoms. Pasak E. Radvilės, netrukus IT grįstų profesijų dar labiau padaugės: reikės bepiločių orlaivių (dronų) mokytojų-programuotojų, virtualios realybės kūrėjų, robotų prižiūrėtojų, aukšto lygio programuotojų-architektų, visų tipų operatorių, pvz., prižiūrinčių autonomiškus automobilius, ir panašių specialistų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo penki.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »