Informaciniai terminalai taupo laiką ir pinigus

Publikuota: 2004 m. balandžio 21 d. trečiadienis

  

Informacinis terminalas, kitaip dar vadinamas informaciniu kiosku – tai bankomato pavidalo įrenginys, skirtas informacijai teikti. Tai yra, tokių įrenginių, įrengtų turizmo centruose, miesto informacijos tarnybose, oro uostuose, geležinkelio stotyse, interneto kavinėse, švietimo įstaigose pagrindinė funkcija – operatyviai suteikti informaciją apie norimą objektą. Tokie informaciniai terminalai jau seniai populiarūs Vakarų valstybėse, pastaruoju metu plinta ir Lietuvoje. Jie puikiai tinka bankuose, prekybos centruose, oro uostuose ir visur, kur reikia pateikti informaciją apie įstaigos darbą ir funkcijas.

 

Lietuvoje tokius terminalus teikia bei visapusiškai prižiūri „Penkių kontinentų“ įmonių grupės antrinė bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2). Kompanija yra vienintelė oficiali didžiausios Vokietijos, antros pagal dydį Europos bei trečios pasaulyje bankinių technologijų kompanijos „Wincor Nixdorf“ atstovė Lietuvoje bei Rytų ir Vidurio Europoje.

 

BS/2 ne tik platina, diegia bei techniškai prižiūri „Wincor Nixdorf“ sukurtus informacinius terminalus. Įmonė kartu kuria ir specializuotą programinę įrangą, praturtinančią įrenginius naujomis funkcijomis.

 

Šiuo metu „Penkių kontinentų“ informaciniai terminalai Vilniuje yra šiose vietose – interneto kavinėje „Despina“; Lietuvos teisės universitete (LTU); Teisingumo ministerijoje; naujajame prekybos ir pramogų centre „„Europa“, banko „NORD/LB“ skyriuje, pagrindiniame „Penkių kontinentų“ biure (A. Stulginskio g. 5) esančioje modernioje bankinių technologijų demonstracinėje salėje; Vilniaus geležinkelio stotyje; Vilniaus oro uoste; Turizmo informacijos centre; „Sampo“ banke; Kauno savivaldybėje.

 

„Vyriausias“ „Penkių kontinentų“ įdiegtas informacinis terminalas puikuojasi vienoje šiuolaikiškiausią įrangą turinčių Lietuvos interneto kavinių „Despina“, įkurtoje sostinės centre. Bemaž prieš porą metų įdiegtas informacinis terminalas su multimedijos ekranu stebina funkcijų gausa. Per jį galima naršyti internetą, interneto kamera nemokamai nusifotografuoti, o nuotrauka jūsų pageidavimu gali būti laikoma milžiniškoje multimedijos duomenų saugykloje http://media.5ci.lt. Nuotrauką elektroniniu paštu galite nusiųsti savo draugams ar giminaičiams, jos pagrindu per keletą akimirkų galite susikurti savo minitinklapį bei pristatyti didžiulei internautų bendruomenei. Čia pat galite pasinaudoti ir milžiniškais IP (internetinės telefonijos) teikiamais privalumais. IP telefonija – tai itin pigus ir kokybiškas ryšys – puiki alternatyva fiksuotajam bei mobiliajam ryšiui. Naudotis IP telefonija ypač apsimoka tiems, kuriems dažnai tenka skambinti į užsienį. „Penkių kontinentų“ teikiamos IP telefonijos paslaugos užsienio tarifai yra patys mažiausi Lietuvoje; besinaudojantieji šia paslauga pripažįsta naująjį ryšį ir jį palankiai vertina. „Despinoje“ tiesiog įsigykite 2, 5, 10 arba 20 litų nominalo IP telefonijos kortelę, o paskambinti jums padės, jei kils kokių neaiškumų, kavinės administratoriai.

 

Džiugina ir tai, kad beveik visos „Despinoje“ esančio informacinio terminalo detalės, išskyrus multimedijos ekraną, yra gaminamos Lietuvoje. Šis terminalas su multimedijos ekranu MMD turi plokščią sensorinį ekraną, yra kompaktiško dizaino, lengvai montuojamas, su plačiajuosčiais garsiakalbiais, interneto kamera, IP telefonu.

 

Jau senokai du tokie informaciniai terminalai gelbsti ir Lietuvos teisės universitetui. „Despinoje“ surinkti terminalai kartu su UAB „Ars Computandi“ universitete buvo įdiegti 2002 metų spalio pradžioje.

Lietuvos teisės universiteto (LTU) Informacinio centro direktorius Rimantas Kanopa teigia, jog šie informaciniai terminalai skirti patogiau ir paprasčiau mokslo resursams pasiekti. Naudojantis minėtais terminalais galima naršyti universiteto svetainę, sužinoti universiteto naujienas bei dalyvauti el. diskusijose, naudotis bibliotekų katalogais ir norminių aktų duomenų baze, sužinoti dėstytojų kontaktus, tvarkaraščius, studijų planus ir kitą studijoms reikalingą informaciją. Kiekvienas universiteto studentas ar dėstytojas čia pat gali pasitikrinti ir elektroninio pašto dėžutę. Informacinio centro direktorius sako, kad tokie informaciniai terminalai populiarūs tarp studentų, o ateityje tokių terminalų gali prireikti ir daugiau.

Nuo šių metų pradžios informacinį terminalą galite pamatyti ir LR Teisingumo ministerijoje Teisingumo ministerijos lankytojai pirmieji Lietuvoje ir visose Baltijos valstybėse turi galimybę gauti teisinę informaciją vienu moderniausių terminalų. Kol kas tai pirmasis ir vienintelis toks terminalas, esantis Lietuvos valdžios institucijose.

Šio terminalo vartotojas gali nesikreipdamas į Teisingumo ministerijos darbuotojus ir naudodamasis sensoriniu ekranu gauti pagrindinę informaciją apie ministeriją, jos vadovybę, susipažinti su Teisingumo ministerijos nuostatais, struktūra ir reguliavimo sritimi. Taip pat terminale skelbiama informacija apie notarų, antstolių ir advokatų veiklą, pateikiamos tiesioginės nuorodos į jų sąrašus internete bei nurodoma, kur galima kreiptis dėl jų veiksmų apskundimo.

Terminale pateikiama ir trumpa informacija apie valstybės garantuojamos teisinės pagalbos teikimą, įstaigas, į kurias galima kreiptis, norint gauti nemokamą teisinę pagalbą, bei kreipimąsi į Strasbūro teismą.

Meniu punkte „Dokumentai“ nurodoma, kokia tvarka pateikiami ir registruojami dokumentai bei piliečių aptarnavimo tvarka.

„Pagalbos“ punkte nurodoma, kur gyventojas gali kreiptis, jeigu jam iškilęs klausimas arba problema sprendžiami ne Teisingumo ministerijoje. Ši informacija pateikiama remiantis dažniausiai Teisingumo ministerijos Informacijos biure, veikiančiame nuo 2002 metų pabaigos, sulauktais klausimais

Terminalą pagamino ir prižiūri bendrovė „Penki kontinentai“. Terminale naudojama moderniausia programinė įranga, suteikianti galimybę per atstumą atnaujinti turinį, vaizdo medžiagą.

Terminalu galima Teisingumo ministerijai pateikti klausimus elektroniniu paštu arba pateikti vaizdo klausimus. Atsakymai skelbiami terminale raštu arba vaizdo formatu. Tikimasi, kad tai palengvins asmenų, kurie neturi galimybės nuolat naudotis internetu ir pateikti klausimus elektroniniu paštu, galimybes pateikti jiems rūpimus klausimus.

Ateityje iš užduodamų klausimų bus formuojamas skyrelis „Dažniausiai užduodami klausimai“ (DUK) ir nebus atsakinėjama į kelis kartus užduodamus tokius pačius klausimus.

 

„Penkių kontinentų“ informacinį terminalą rasite ir šių metų kovo 1 dieną duris pravėrusiame moderniausiame Baltijos šalyse prekybos ir pramogų centre „Europa“. Šiame centre savo naujos kartos savitarnos padalinį įrengė bankas „Nord/LB Lietuva“, kuriame stovi trys Vokietijos kompanijos „Wincor Nixdorf“ įrenginiai – įprastas bankomatas, daugiafunkcinis bankomatas bei informacinis terminalas, koks yra ir interneto kavinėje „Despina“. Tokį informacinį terminalą taip pat pamatysite užsukę ir į pagrindinį „Penkių kontinentų“ biurą (A. Stulginskio g. 5). 2003 metų rugsėjo mėnesį biure įrengtas šiuolaikiškas demonstracinis bankinės savitarnos skyrius, kuriame Lietuvos ir užsienio delegacijas priima BS/2 atstovai, supažindinantys svečius su moderniausiais bankų įrenginiais.



Informaciniai kioskai – mobilūs įrenginiai Informaciniai terminalai nebūtinai turi stovėti bankuose, prekybos centruose ar oro uostuose – ten, kur juda didžiausi žmonių srautai. Jie yra mobilūs, todėl patys gali „keliauti“, kur yra reikalingi informaciniai pagalbininkai. Jie „dalyvauja“ daugybėje vietinių bei tarptautinių parodų, įvairiuose renginiuose, akcijose, pristatymuose.

Informaciniai kioskai yra nuolatinis įvairių parodų bei forumų, kuriuose dalyvauja „Penkių kontinentų“ įmonių grupė, dalyviai. Tokie terminalai jau naudoti galybėje pačios įvairiausios specializacijos parodų: ITT parodose „InfoBalt“, „CeBIT“, „Baltic IT&T“, „Wincor World“, mokslo parodoje „Studijos“, automobilių parodoje ALT, transporto parodoje „TransBaltica“, šunų parodoje „Lietuvos nugalėtojas“, gastronomijos parodoje „BaltShop. BaltHotel. BaltGastro“. Pastarojoje informacinis terminalas lankytojams padėjo išrinkti „skaniausią“ stendą, užsiprenumeruoti žurnalą „Geras skonis“. Informaciniai terminalai buvo naudojami ir Frankfurto knygų mugėje, kur buvo demonstruojamas Lietuvos leidėjų asociacijos elektroninis knygų katalogas.

 



Informaciniai terminalai puikiai pasitarnauja ir įvairiuose pramoginiuose renginiuose. Juos išmoningai panaudojo prieš kelerius metus vykusios Hario Poterio gerbėjų klubo renginio organizatoriai. Informaciniu terminalu Hario Poterio gerbėjai galėjo nemokamai nusifotografuoti bei dalyvauti įvairiuose konkursuose. Informaciniai terminalai buvo naudojami ir prieš kelerius metus vykusiuose „DrumClub“ rengtuose techno muzikos vakarėliuose. Terminalai vakarėlių metu spausdino „DrumClub“ sertifikatus; kiekvienas, atėjęs į klubą, taip pat gėlėjo gauti įvairių nuolaidų, nemokamai nusifotografuoti bei susikurti savo minitinklalapį.

Informacinių terminalų privalumais itin džiaugėsi ir moderniausio Lietuvoje daželio „Gandriukas“ auklėtiniai. Vaikams itin patiko nemokamai fotografuotis bei filmuotis, galimybė susikurti savo minitinklapius.

Informacinio terminalo privalumus įvertino ir Vilniaus pedagoginio universiteto socialinių mokslų daktarė Giedrė Kvieskienė. Kandidatuodama į Seimą, 2003 m. vasarą ji savo rinkimų štabe pasistatė informacinį terminalą. Taip rinkėjai galėjo sužinoti įvairios informacijos, susipažinti su naujausiomis technologijomis.

Visi informaciniai terminalai yra apsaugoti modernia vaizdo stebėjimo sistema „ATMeye“, kuri įrašinėja informacinio kiosko atliekamas operacijas. Tai saugo terminalą nuo sukčiavimo ir vandalizmo atvejų, taip pat ir pačią aplinką, kurioje terminalas stovi.

Informacinių terminalų – net 8 tipai ProPrint 1000/2000“ terminalas yra skirtas klientams savitarnos būdu spausdintai informacijai pateikti. Jis yra itin ergonomiškas ir funkcionalus, turi hibridinį kortelių skaitytuvą, puikias grafines savybes, du popieriaus padavimo kanalus. Transakcijos užtrunka itin trumpai. Šis terminalas taip pat pritaikytas ir neįgaliesiems. Terminalas gali būti naudojamas einamųjų, taupomųjų ir vertybinių popierių sąskaitų išrašams pateikti ir atspausdinti, klientų transakcijoms (piniginėms perlaidoms) atlikti, kaip informacinis terminalas (informacija gali būti atspausdinama, parodoma ekrane ar perduodama per vaizdo konferencijos jungtį), kaip terminuotų indėlių sąskaitos terminalas.

 

 

ProConsult 2000“ terminalas puikiai tinka ten, kur maža vietos. „ProConsult 2000“ lengva integruoti į įvairius savitarnos įrangos tinklus. Ypatingas ergonomiškumas ir elegantiškas dizainas skatina klientus išbandyti sistemos privalumus. Šiuo daugiafunkciniu informaciniu terminalu patogu rengti vaizdo konferencijas, skenuoti dokumentus ir juos konvertuoti į tekstinius failus. Visa tai vartotojas gali lengvai atlikti pats. Terminalas gali būti dviejų tipų: prižiūrimas iš priekio ir iš galo – taigi jį lengva įdiegti šiuolaikinėse savitarnos zonose. Jame yra moderni garso sistema, dokumentų skeneris, vaizdo konferencijos sistema.

 

ProConsult 2150 (TTW)“ – tai interaktyvi transakcijų sistema, skirta naudoti tiek išorėje, tiek patalpoje. Šis sienoje įmontuojamas terminalas leidžia pasiūlyti klientams banko paslaugas, mokėjimo transakcijas, spausdinti informaciją ir t. t. Terminalas gali būti montuojamas sienoje (sienos storis iki 360 mm), vestibiulyje arba gatvėje. Standartinė įranga – „Pentium PC“ ir LCD ekranas, apšviesti indikatoriai visuose įvedimo ir išdavimo moduliuose, Brailio rašto ženklai. Terminalas yra ergonomiškas, patrauklaus ir patogaus dizaino.

 

ProAir“ – progresyviausias terminalas, skirtas oro uostams ir aviacijos kompanijoms. Labai greitai „ProAir“ dėka bus galima realizuoti preliminarų bilietų pardavimą, bilietų pardavimą prieš skrydį, bagažo siuntimą, siūlyti viešbučio paslaugas, automobilių nuomą. Naujasis terminalas atitinka visus tarptautinės rinkos reikalavimus: funkcionalumą, dizainą, kokybę, eksploatavimą, aptarnavimą, lankstumą ir tvirtumą, be to, juo lengva naudotis.

 

Orbiter“ yra naujo tipo daugialypės terpės informacinis terminalas, skirtas montuoti patalpose ar po atviru dangumi. Tai tinkamiausias būdas paslaugoms ir produktams pristatyti turguose, prekybos bazėse, autobusų stotelėse, ir, žinoma, bankuose bei dideliuose prekybos centruose. Patrauklaus dizaino modernus daugialypės terpės terminalas suprojektuotas pagal vertikalios sistemos koncepciją, veikia kaip „švyturys“ ir nesunkiai atkreipia klientų dėmesį iš toli.

 

CERTO kioskas“ – tai modernus informacinis terminalas, atliekantis ne tik pagrindines informacines funkcijas, bet ir leidžiantis instaliuoti plėtros modulius ir naudotis profesionaliais multimedijos priedais: įvedimo/išėjimo duomenimis, sensoriniu ekranu arba komandų davimu balsu, prieš dokumentų spausdinimą. Dėl nedidelių parametrų ir elegantiško dizaino, CERTO puikiai tinka įrengti prekybos centruose, įvairiose prekyvietėse, bankų filialuose.

 

Despina“ informacinis terminalas, apie kurį jau rašėme. Jis įdiegtas interneto kavinėje „Despina“, LTU, LR Teisingumo ministerijoje. Šis terminalas diegiamas kartu su multimedijos ekranu MMD. Multimedijos monitorius, kartu su plokščiuoju ekranu, užima nedaug vietos ir gali būti lengvai įtaisytas į bet kurį baldą.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »