Informacinių technologijų plėtra NDNT leis taupyti laiką, finansus bei kaupti aktualią statistiką

Publikuota: 2012 m. kovo 14 d. trečiadienis

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NDNT) vykdoma informacinių technologijų plėtra jau nuo šių metų rugpjūčio leis tarnybos klientams neįgalumo ar darbingumo lygių vertinimui registruotis iš anksto internetu. Be to, bus vykdomi elektroniniai duomenų mainai tarp NDNT ir sveikatos priežiūros įstaigų, šitaip taupant laiką ir finansinius išteklius, bei tęsiamas centralizuotos neįgaliųjų duomenų bazės kūrimas.

Išankstinės registracijos metu internetu bus galima pateikti ir daugelį reikiamų duomenų bei užsiregistruoti apsilankymui teritoriniame NDNT skyriuje. Žmogų užregistruoti, pasinaudojus sistema, galės ir jį gydantis gydytojas, elektroniniu būdu pateikdamas siuntimą į NDNT. Ši naujovė padės žmonėms taupyti laiką ir negaišti jo stovint eilėse.

Technologinės naujovės leis tarnybai ir asmens sveikatos priežiūros įstaigoms keistis informacija elektroniniu būdu, taip taupant ne tik laiką, bet ir finansinius išteklius. Iki šiol gydytojų siuntimai ir susiję dokumentai tarnybai buvo teikiami tik popieriniu formatu, vertinimo metu kilus papildomiems klausimams tarnybos specialistai užklausas gydymo įstaigoms taip pat teikė popieriniu būdu. Įgyvendinamos naujovės leis duomenimis keistis elektroniniu būdu, tad tai bus galima padaryti gerokai greičiau, be to, parengti dokumentai liks duomenų bazėje, jų gydytojui nereikės kiekvienąkart pildyti iš naujo.

„Kol kas numatytas NDNT elektroninis keitimasis dokumentais su trimis įstaigomis – VšĮ Šeškinės poliklinika, VšĮ Centro poliklinika ir Vilniaus universiteto Santariškių klinikomis, tačiau sieksime, kad ateityje butų sudarytos sąlygos elektroninius duomenų mainus vykdyti su visomis sveikatos priežiūros įstaigomis“, - sakė NDNT direktorius Zdislavas Skvarciany.

Įgyvendinant pokyčius, taip pat kuriama šalyje unikali neįgaliųjų asmenų duomenų bazė, padėsianti kaupti ir patogiu būdu operatyviai gauti statistinę informaciją apie neįgaliųjų skaičių, negalios priežastis, ligas ir kt. Iki šiol tokios bazės Lietuvoje nebuvo, neįgaliųjų asmenų bylos buvo kaupiamos decentralizuotai ir popieriniu formatu. Šiuo metu į informacinę sistemą yra suvedamos archyvinės NDNT klientų dokumentų bylos, po metų ši centralizuota elektroninė duomenų bazė bus baigiama kurti.

Šaltinis:
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »