Išmaniųjų telefonų kameros: ką naujo siūlo gamintojai?

Publikuota: 2016 m. kovo 31 d. ketvirtadienis

Šiemet didžiosios technologijų kompanijos pateikė pluoštą naujovių beveik visose srityse – nuo vis dar naujos, bet su trenksmu į mūsų gyvenimus besiveržiančios virtualios realybės, iki jau įprastų dalykų, tokių kaip telefono kameros, tobulinimo. Dėl nuolatinių inovacijų išmaniųjų telefonų kameros konkuruoja net ir su profesionaliais fotoaparatais. Tačiau kokios šių dienų naujovės leidžia taip manyti?

Judėjimą įveikusios kameros

Kokybiškai užfiksuoti sekundę trunkantį įvykį iš tiesų kartais tampa nelengva. Simono Skupo, vadovaujančio „Samsung Electronics Baltics“ padaliniui Lietuvoje, teigimu, tą supranta ir gamintojai, todėl naujuosiuose flagmanuose siekia įdiegti moderniausius optinio stabilizavimo sprendimus.  „Naujausios inovacijos judančius objektus leidžia įamžinti net ir panoraminėse nuotraukose - kamera gali juos užfiksuoti viename taške, todėl pravažiuojančios mašinos ar praeinantys žmonės nebus ištęsti, kaip nutikdavo anksčiau,“ – apie naujas galimybes pasakojo S. Skupas.

Anot pašnekovo, norimo kadro „pagauti“ nepavyksta ir tada, kai fotografavimo mygtukas paspaudžiamas sekunde anksčiau ar vėliau. „Čia gamintojai ir vėl ieško sprendimų. Pavyzdžiui, naujuose „Galaxy S7“ serijos telefonuose žmonės jau naudoja „Motion picture“ funkciją, įrašančią tris sekundes prieš fotografijos padarymą. Tokiu atveju, jeigu norimas kadras buvo užfiksuotas truputį anksčiau, žmonės gali atsisukti įrašą ir išsaugoti tinkamiausią kadrą“, – sakė pašnekovas.

Daugiau dėmesio asmenukėms

Telefonų kūrėjai vis dar nepamiršta ir asmenukių gerbėjų.  Specialistai atsižvelgė į tai, jog darant didesnės kompanijos asmenukę , visiems sėkmigai tikpti į kadrą tampa sunku, todėl kai kurie telefonai jau turi priekinės kameros plačios aprėpties funkciją, kuri pašalina šį nepatogumą.

Kitas nepatogumas, kildavęs besifotografuojant asmenukėms – mygtuko nuspaudimas. „Tokią problema gamintojai siūlo išspręsti įvairiais būdais: vienų telefonų kameros reaguoja į balso komandas, kitos netgi į pakeltos rankos judesį“, – kalbėjo S. Skupas.

Galiausiai, kai kuriuose telefonuose galima rasti ir funkciją, leidžiančią išryškinti savo norimą bruožą, pavyzdžiui, akis. Tai leidžia padaryti asmenukes, kuriose žmogus sau atrodo nepriekaištingai.  

Kamerą patobulinantys priedai

Norėdamos konkuruoti su tradiciniais fotoaparatais, kai kurios technologijų įmonės pasiūlė papildomai įsigyti bei prie telefono prisitvirtinti aukštos kokybės lęšius, leidžiančius praplėsti telefono kameros galimybių lauką.

Nors per tokius lęšius daromos nuotraukos vis dar negali konkuruoti su profesionalų naudojama įranga, šie kamerai skirti priedai suteikia išmaniesiems telefonais anksčiau trūkusio universalumo. Siekiantys kone profesionalių fotografijų nuo šiol gali ieškoti geresnį pritraukimą ar platesnę aprėptį siūlančių lęšių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »