Išmaniųjų telefonų kameros: ką naujo siūlo gamintojai?

Publikuota: 2016 m. kovo 31 d. ketvirtadienis

Šiemet didžiosios technologijų kompanijos pateikė pluoštą naujovių beveik visose srityse – nuo vis dar naujos, bet su trenksmu į mūsų gyvenimus besiveržiančios virtualios realybės, iki jau įprastų dalykų, tokių kaip telefono kameros, tobulinimo. Dėl nuolatinių inovacijų išmaniųjų telefonų kameros konkuruoja net ir su profesionaliais fotoaparatais. Tačiau kokios šių dienų naujovės leidžia taip manyti?

Judėjimą įveikusios kameros

Kokybiškai užfiksuoti sekundę trunkantį įvykį iš tiesų kartais tampa nelengva. Simono Skupo, vadovaujančio „Samsung Electronics Baltics“ padaliniui Lietuvoje, teigimu, tą supranta ir gamintojai, todėl naujuosiuose flagmanuose siekia įdiegti moderniausius optinio stabilizavimo sprendimus.  „Naujausios inovacijos judančius objektus leidžia įamžinti net ir panoraminėse nuotraukose - kamera gali juos užfiksuoti viename taške, todėl pravažiuojančios mašinos ar praeinantys žmonės nebus ištęsti, kaip nutikdavo anksčiau,“ – apie naujas galimybes pasakojo S. Skupas.

Anot pašnekovo, norimo kadro „pagauti“ nepavyksta ir tada, kai fotografavimo mygtukas paspaudžiamas sekunde anksčiau ar vėliau. „Čia gamintojai ir vėl ieško sprendimų. Pavyzdžiui, naujuose „Galaxy S7“ serijos telefonuose žmonės jau naudoja „Motion picture“ funkciją, įrašančią tris sekundes prieš fotografijos padarymą. Tokiu atveju, jeigu norimas kadras buvo užfiksuotas truputį anksčiau, žmonės gali atsisukti įrašą ir išsaugoti tinkamiausią kadrą“, – sakė pašnekovas.

Daugiau dėmesio asmenukėms

Telefonų kūrėjai vis dar nepamiršta ir asmenukių gerbėjų.  Specialistai atsižvelgė į tai, jog darant didesnės kompanijos asmenukę , visiems sėkmigai tikpti į kadrą tampa sunku, todėl kai kurie telefonai jau turi priekinės kameros plačios aprėpties funkciją, kuri pašalina šį nepatogumą.

Kitas nepatogumas, kildavęs besifotografuojant asmenukėms – mygtuko nuspaudimas. „Tokią problema gamintojai siūlo išspręsti įvairiais būdais: vienų telefonų kameros reaguoja į balso komandas, kitos netgi į pakeltos rankos judesį“, – kalbėjo S. Skupas.

Galiausiai, kai kuriuose telefonuose galima rasti ir funkciją, leidžiančią išryškinti savo norimą bruožą, pavyzdžiui, akis. Tai leidžia padaryti asmenukes, kuriose žmogus sau atrodo nepriekaištingai.  

Kamerą patobulinantys priedai

Norėdamos konkuruoti su tradiciniais fotoaparatais, kai kurios technologijų įmonės pasiūlė papildomai įsigyti bei prie telefono prisitvirtinti aukštos kokybės lęšius, leidžiančius praplėsti telefono kameros galimybių lauką.

Nors per tokius lęšius daromos nuotraukos vis dar negali konkuruoti su profesionalų naudojama įranga, šie kamerai skirti priedai suteikia išmaniesiems telefonais anksčiau trūkusio universalumo. Siekiantys kone profesionalių fotografijų nuo šiol gali ieškoti geresnį pritraukimą ar platesnę aprėptį siūlančių lęšių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »