Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Publikuota: 2017 m. balandžio 11 d. antradienis

Prieš kelerius metus kilęs susidomėjimas naujai išrastu išmaniuoju tvarsčiu, paskatino kūrėjus imtis projekto „Išmaniojo, sidabro nanodalelėmis padengto, biopolimerinio tvarsčio su infekcijos indikacine sistema sukūrimas“, kurio metu planuojama ištirti išmaniojo tvarsčio veikimo mechanizmus, ištobulinti patį tvarstį iki patikimai veikiančio prototipo, bandymais sukurti patikimą išmaniojo tvarsčio gamybos technologiją.

Projekto įgyvendintojai UAB „IKN“ teigia, kad projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms (taip pat ir užkrėstoms) gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti ir sudėtingomis sąlygomis pvz., konfliktų, katastrofų zonose, kai medicinos pagalba yra sunkiai prieinama ir kitose panašiose situacijose.

Išsami rinkos analizė parodė, kad būtent išmaniojo nanotechnologinio su indikuota infekcijos indikatorine sistema tvarsčio rinkoje nėra, o sukurta koncepcija yra pasauliniu lygiu inovatyvi ir galinti atverti naujos kartos ir naujos kategorijos produktų plėtrą. Projektui sėkmingai pasibaigus Lietuvoje būtų sukurta pasaulinio lygio inovacija – išmanusis nanotechnologinis antibakterinis tvarstis su integruota indikacine sistema, leidžiančia nustatyti žaizdų infekciją ir žaizdos pokyčius.

UAB „IKN“ skelbia, jog išmaniojo tvarsčio gamybos technologija taip pat yra atskira inovacija, nes ji pasižymi visiškai iki šiol neišbandytais technologiniais sprendimais, leidžiančiais sukurti išmanios tekstilės ir biopolimerų pagrindu sukurtą tvarstį, į kurį inovatyviu būdu įterpiamos sidabro nanodalelės, kurios tampa antibakteriškai veikiančių sidabro jonų šaltiniu. Atskiras sudėtingas technologinis sprendimas – indikatorinės sistemos integravimas į tvarstį.

Sukurtos inovacijos projekto pabaigoje bus komercializuojamos, sukuriant išmaniojo tvarsčio gamybos bazę ir pradedant gaminti ir tiekti rinkai išmanųjį tvarstį. Bendradarbiaujant Lietuvos tyrėjams ir projektą pristatančioms įmonėms, tikimasi sukurti naujų išmaniojo tvarsčio modifikacijų pvz. su įterptais vaistais, naujų technologinių sprendimų medicinai.

UAB „IKN“ taip pat ateityje norėtų perleisti dalį savo technologinio „Know-how“ kitoms medicinos produktų gamybos kompanijoms.

Projektas įgyvendinamas investuojant 374 tūkst. Eur iš Europos sąjungos struktūrinių fondų pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »