Išrastas ličio jonų baterijų gesintuvas

Publikuota: 2017 m. sausio 25 d. trečiadienis

Stenfordo universiteto mokslininkai išrado ličio jonų bateriją su įtaisytu „gesintuvu“, kuris suveikia, jei baterijos temperatūra pakyla.

Trifenilo fosfatas, sulėtinantis ir sustabdantis degimą, yra specialioje kapsulėje, o pati kapsulė – elektrolite (akumuliatoriaus rūgštyje). Temperatūrai pakilus iki 150 laipsnių, kapsulės apvalkalas išsilydo, išleisdamas trifenilo fosfatą. Eksperimento metu perkaitusi baterija buvo užgesinta per 0,4 sekundės. 

Daugelyje įrenginių naudojama ličio jonų baterija linkusi užsiliepsnoti dėl pernelyg greito jos įkrovimo arba klaidos surenkant akumuliatorių. Ankstesni bandymai įtaisyti į ją trifenilo fosfatą baigėsi nesėkmingai, ji neigiamai paveikdavo pačios baterijos savybes.

2016 m. vasarį JAV nacionalinė transporto apsaugos taryba išleido įspėjimą dėl ličio jono baterijų pervežimo lėktuvais, kadangi jos gali sukelti degimo procesą.

IHS įmonės vyriausiasis analitikas Ian Fogg mano, kad baterijų technologijų gamyba tobulinama pernelyg lėtai, palyginti su telefonų technologijomis. „Telefonų technologijos negali būti tobulinamos dar greičiau būtent dėl baterijų perdegimo rizikos. Šiuo metu gamintojams tenka laviruoti tarp pirkėjų poreikių, nes jie nori turėti ir galingas baterijas, ir geriausią grafiką, ir didelį ekraną. Naudojant baterijas su didele įkrova  egzistuoja didelė rizika“, – sako jis.

Šaltinis: news.finance.ua
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »