Ką per metus pavyko pasiekti naujajam „Microsoft“ direktoriui?

Publikuota: 2015 m. vasario 5 d. ketvirtadienis

Jau metus „Microsoft“ įmonei vadovauja Satja Nadella (paskirtas į šį postą 2014 m. vasario 4 d.). Jo vadovavimui netrūksta pagyrų, tačiau įžvelgiama ir trūkumų.

S. Nadella „Microsoft“ įmonėje pradėjo dirbti prieš 23 metus. Iš pradžių dirbo vadybininku, nuo 2011-ųjų – Tinklo sprendimų padalinio vadovu, o 2013-aisiais tapo Debesų sprendimų padalinio viceprezidentu. Būtent šiose srityse S. Nadella patirtis nulėmė „Microsoft“ produkcijos plėtrą.

Iki S. Nadella pasirodymo „Microsoft“ daugiausia leido savo operacines sistemas ir joms pritaikytą  programinę įrangą. S. Nadellos dėka įmonė savo paslaugas ir sistemas pradėjo orientuoti ne tik į savo, bet ir kitų gamintojų platformas, populiarius įrenginius.

S. Nadella pripažįsta „Android“ ir  „iOS“ sėkmę, ir jam negėda, kad nauji „Microsoft“ produktai pirmiausia pritaikomi jiems, o tik vėliau „Windows Phone“ ir „Windows“, pvz., biuro programos, „Outlook“ ir kt. „Microsoft“ netgi yra sukūrusi programą, kuri veikia tik „Android“ įrenginyje.

Pernai S. Nadella „Microsoft“ įmonėje įgyvendino veiklos optimizavimą, dėl kurio darbo neteko 18 tūkst. žmonių. Buvo atleisti buvę „Nokia“ darbuotojai, perėję dirbti į „Microsoft“ po šios įmonės Mobiliųjų paslaugų skyriaus įsigijimo, taip pat keletas kitų įmonės skyrių, pvz., „Xbox Entertainment“ skyrius, filmavęs serialus pagal kompiuterinių žaidimų scenarijus.

S. Nadella atskiratė suomiškų pavadinimų tų produktų, kuriuos kadaise „Nokia“ sukūrė „Windows Phone“ ir „Windows“. Suomių prekių ženklai nebenaudojami kuriant naujus „Lumia“ išmaniuosius telefonus, kurie tebeleidžiami buvusiuose bendrovės „Nokia“ fabrikuose.

S. nadella daugiau dėmesio skiria savo klientų poreikiams tenkinti, atsižvelgia į jų prašymus. Jo dėka į „Windows 10“ grįžo „Start“ mygtukas, o pilnaekranė grafinė sąsaja įsijungia tik planšetiniuose kompiuteriuose. „Xbox“ per praeitus metus beveik niekuo nepakito.

Praeitais metais „Microsoft“ išleido naują prietaisą – išmaniąją apyrankę sportuojantiems „Band“. Didelio pasisekimo ji nesulaukė, tačiau nebuvo ir nuostolinga.  

Dar vienas S. Nadellos nuopelnas – jis pasiryžo sunaikinti operacinę sistemą „Windows RT“, kuri jau keletą metų buvo beveik nebeperkama. Jis atmetė mintį „Windows RT“ pagrindu sukurti „Surface“ versiją. Sistemos uždarymas kainavo įmonei išlaidų, tačiau buvo sutaupyti pinigai, kurie būtų išleisti jos atnaujinimams, rinkodaros ir reklamos kampanijoms.

„Windows Phone“ S. Nadellai nepavyko išpopuliarinti, jo užimama vieta išmaniųjų įrenginių rinkoje tesiekia 3 proc. Tikimasi, kad situaciją gali pagerinti išmaniesiems įrenginiams išleista „Windows 10“ operacinė sistema.

Šaltinis: www.iguides.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »