Ką per metus pavyko pasiekti naujajam „Microsoft“ direktoriui?

Publikuota: 2015 m. vasario 5 d. ketvirtadienis

Jau metus „Microsoft“ įmonei vadovauja Satja Nadella (paskirtas į šį postą 2014 m. vasario 4 d.). Jo vadovavimui netrūksta pagyrų, tačiau įžvelgiama ir trūkumų.

S. Nadella „Microsoft“ įmonėje pradėjo dirbti prieš 23 metus. Iš pradžių dirbo vadybininku, nuo 2011-ųjų – Tinklo sprendimų padalinio vadovu, o 2013-aisiais tapo Debesų sprendimų padalinio viceprezidentu. Būtent šiose srityse S. Nadella patirtis nulėmė „Microsoft“ produkcijos plėtrą.

Iki S. Nadella pasirodymo „Microsoft“ daugiausia leido savo operacines sistemas ir joms pritaikytą  programinę įrangą. S. Nadellos dėka įmonė savo paslaugas ir sistemas pradėjo orientuoti ne tik į savo, bet ir kitų gamintojų platformas, populiarius įrenginius.

S. Nadella pripažįsta „Android“ ir  „iOS“ sėkmę, ir jam negėda, kad nauji „Microsoft“ produktai pirmiausia pritaikomi jiems, o tik vėliau „Windows Phone“ ir „Windows“, pvz., biuro programos, „Outlook“ ir kt. „Microsoft“ netgi yra sukūrusi programą, kuri veikia tik „Android“ įrenginyje.

Pernai S. Nadella „Microsoft“ įmonėje įgyvendino veiklos optimizavimą, dėl kurio darbo neteko 18 tūkst. žmonių. Buvo atleisti buvę „Nokia“ darbuotojai, perėję dirbti į „Microsoft“ po šios įmonės Mobiliųjų paslaugų skyriaus įsigijimo, taip pat keletas kitų įmonės skyrių, pvz., „Xbox Entertainment“ skyrius, filmavęs serialus pagal kompiuterinių žaidimų scenarijus.

S. Nadella atskiratė suomiškų pavadinimų tų produktų, kuriuos kadaise „Nokia“ sukūrė „Windows Phone“ ir „Windows“. Suomių prekių ženklai nebenaudojami kuriant naujus „Lumia“ išmaniuosius telefonus, kurie tebeleidžiami buvusiuose bendrovės „Nokia“ fabrikuose.

S. nadella daugiau dėmesio skiria savo klientų poreikiams tenkinti, atsižvelgia į jų prašymus. Jo dėka į „Windows 10“ grįžo „Start“ mygtukas, o pilnaekranė grafinė sąsaja įsijungia tik planšetiniuose kompiuteriuose. „Xbox“ per praeitus metus beveik niekuo nepakito.

Praeitais metais „Microsoft“ išleido naują prietaisą – išmaniąją apyrankę sportuojantiems „Band“. Didelio pasisekimo ji nesulaukė, tačiau nebuvo ir nuostolinga.  

Dar vienas S. Nadellos nuopelnas – jis pasiryžo sunaikinti operacinę sistemą „Windows RT“, kuri jau keletą metų buvo beveik nebeperkama. Jis atmetė mintį „Windows RT“ pagrindu sukurti „Surface“ versiją. Sistemos uždarymas kainavo įmonei išlaidų, tačiau buvo sutaupyti pinigai, kurie būtų išleisti jos atnaujinimams, rinkodaros ir reklamos kampanijoms.

„Windows Phone“ S. Nadellai nepavyko išpopuliarinti, jo užimama vieta išmaniųjų įrenginių rinkoje tesiekia 3 proc. Tikimasi, kad situaciją gali pagerinti išmaniesiems įrenginiams išleista „Windows 10“ operacinė sistema.

Šaltinis: www.iguides.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »