Kaip išnaudoti laiką spūstyje ar laukiant gydytojo?

Publikuota: 2016 m. spalio 18 d. antradienis

„Laikas – pinigai“ –  tai bene viena populiariausių frazių šiandieniniame pasaulyje. O kaip naudingai  išnaudoti laiką, leidžiamą transporto spūstyse, laukiant parduotuvės eilėje prie kasos ar lūkuriuojant prie gydytojo kabineto? Daugelis tokiais atvejais iš kišenės išsitraukia savo išmanųjį telefoną. Jei esate vienas iš jų, užuot be tikslo naršę internete, išbandykite mobiliąsias programėles, kurios ne tik padės užpildyti laukimo valandas, tačiau ir bus naudingos saviugdai.

Kalbų mokymuisi - „Duolingo“

Tai viena geriausiai vertinamų nemokamų programėlių, skirtų mokytis užsienio kalbų: ispanų, prancūzų, vokiečių, portugalų, italų, airių, švedų, vokiečių ir anglų. Vartotojui trumpos, bet efektyvios pamokos pateikiamos žaidimo pavidalu – turbūt tai ir lemia programėlės populiarumą. Kūrėjai teigia, kad per 34 valandas, naudodamiesi „Duolingo“, pasieksite tokių pat rezultatų, kaip ir per vieną studijų semestrą universitete.

Atminčiai lavinti – „Elevate“

Programėlė norintiems lavinti koncentracijos, atminties, matematikos ar logikos įgūdžius. Joje galima rasti virš trisdešimt tam skirtų žaidimų. Kiekvienam žmogui pasiūloma asmeninė jų gebėjimų tobulinimo programa. Teigiama, kad tie, kurie naudoja „Elevate“ bent tris mėnesius, jaučiasi labiau pasitikintys savimi, gerėja jų kritinis mąstymas, auga produktyvumas.

Skaitiniams – „Goodreads“ arba lietuviška alternatyva

Tai didžiausia skaitmeninė biblioteka, talpinanti apie dvylika milijonų įvairaus žanro knygų. Čia taip pat galima rasti skaitytojų atsiliepimus, recenzijas bei įspūdžiais apie perskaitytą knygą pasidalinti su draugais. Alternatyva, mėgstantiems labiau klausytis nei skaityti – programėlė „Audioteka LT“. Čia įvarius romanus, pasakas vaikams ar asmeninio tobulėjimo vadovus galima rasti audio įrašų formatu.

Žinių pasitikrinimui – „Quiz of Knowledge

Populiari nemokama programėlė tiems, kas mėgsta viktorinas. Žaidime iš viso yra virš keturių tūkstančių klausimų, susijusių su istorija, geografija, menu, muzika, sportu ir kitomis sritimis. Programėlė veikia ir be interneto, todėl pasitikrinti savo žinias įvairiais klausimais galima bet kur ir bet kada: laukiant autobuso, geriant rytinę kavą ar laukiant savo eilės banke.

Vaiko laisvalaikiui – „Samsung Kid Mode“

Mūsų dienomis vis dažniau išmanųjį telefoną tėvai įteikia pažaisti ir savo vaikams, norėdami juos užimti. Juk vaikai kantrybės turi dar mažiau – ypač jei reikia laukti eilėje pas gydytoją ar praleisti daug laiko automobilyje. Tam, kad ir vaikams ir tėvams būtų ramiau, naudinga turėti „Samsung“ sukurtą programėlę „Kid Mode“. Tai tarsi vaiko pirmoji skaitmeninė žaidimų aikštelė, kurioje daug įvairių pramoginių bei edukacinių žaidimų. Be to, dėl specialios tėvų kontrolės funkcijos, vaikas nepasieks potencialiai žalingo arba tėvams svarbaus turinio.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »