Kaip išsirinkti dėmesio vertą išmanųjį?

Publikuota: 2017 m. birželio 8 d. ketvirtadienis

Gamintojams sparčiai plėtojant ir diegiant naujausias technologijas, pirkėjams tampa gana sunku išsirinkti jų poreikius geriausiai atitinkantį prietaisą. Be abejo, visų svarbiausia ne skambūs reklaminiai šūkiai, o realūs įrenginio parametrai.  Nagrinėti informacinius lapelius ir specifikacijas gan painu, tačiau, jei norite, kad telefonas atitiktų jūsų lūkesčius, pasidomėti – būtina. Į kokius parametrus būtina atkreipti dėmesį prieš renkantis naują išmanųjį telefoną?

Įrenginio ekranas

Prieš rinkdamiesi telefoną, turėtumėte įvertinti ekrano dydį – mažesnis ekranas suteikia komforto jausmą, lengvai telpa kišenėje, yra patogus naudoti, tuo tarpu, didesnis ekranas užtikrins geresnį funkcionalumą ir galimybę kokybiškiau mėgautis pramogomis, ypač peržiūrint įvairius vaizdo įrašus ar žaidžiant žaidimus.

Anot Brigitos Kiršytės, „Samsung“ produktų žinovės, turėtumėte nepamiršti ir ekrano tipo. „Šiai dienai praktiškiausias variantas yra „SuperAMOLED“ ekranas, mat jis užtikrina ne tik maksimaliai ryškų vaizdą, puikiai matomą net šviečiant saulei, bet ir sunaudoja mažiau energijos negu kiti ekranai. Norėdami išvengti įbrėžimų, rinkitės telefoną, pasižymintį pažangiausia ekrano apsauga – geriausiai šį standartą šiandien atitinka įrenginiai, turinys „Corning Gorilla Glass 5“ stiklą“, – sako ji.   

Baterijos talpa

Baterijos gyvavimo laikas šiandien mums yra ypatingai svarbus, kadangi telefonu ne tik skambiname, bet ir naudojame jį pramogoms bei darbui. Todėl, neretai jį tenka įkrauti bent kartą per dieną. Tiesa, baterijos tarnavimas priklauso nuo daugybės veiksnių: ekrano dydžio, procesoriaus, operacinės sistemos, naudojimo intensyvumo.

„Turite atkreipti dėmesį į gamintojo nurodytą informaciją, kiek laiko telefonas veikia budėjimo ir pokalbio režimais, bet svarbiausia – baterijos talpą. Tiems, kurie telefonu naudojasi itin daug, siūlome nepamiršti, kad mažiausia baterijos talpa turėtų būti bent 3000 mAh. Įvertinkite ir tai, ar telefonas turi greito krovimo funkciją, mat ji leidžia vos per dešimt minučių įkrauti telefoną tiek, kad šis gali tarnauti keletą valandų“, – teigia ekspertė.

Procesorius ir atmintis

Kiršytės teigimu, jeigu telefoną naudojate muzikos klausymuisi, naršymui internete ar keliems atsiminimams įamžinti – jums turėtų pakakti ir 4 branduolių, 1 – 1,5 GHz taktinio dažnio procesoriaus. Tuo tarpu, norėdami žaisti aukščiausios kokybės žaidimus, žiūrėti 4K vaizdo įrašus, dirbti be jokių trikdžių, naudotis daugybe jums reikalingų programėlių ir kitų įrankių vienu metu, telefonui nepakenks ir galingesnis procesorius. Palyginimui, naujausi flagmanai pasižymi 8 branduolių (4x2.3 GHz ir 4x1.7 GHz) taktinio dažnio procesoriais.

„Nepamirškite ir operatyviosios atminties, kuri taip pat yra svarbi telefono našumui – paprastam naudojimui šiandien užteks 2 GB RAM, tuo tarpu, norintys dar didesnio našumo ir telefoną perkantys ilgesniam laikotarpiui, turėtų rinktis įrenginius, turinčius 3-4 GB RAM“.

Kameros galimybės

Ekspertė pastebi, kad dauguma mūsų kameros kokybę vertiname pagal megapikselių skaičių – esą, kuo jis didesnis, tuo geriau. Vis dėlto, tai nėra teisinga, nes nuotraukų kokybė priklauso ir nuo daugybės kitų veiksnių: kameros jutiklio, diafragmos, greičio, tikslumo ar vaizdo stabilizavimo.

„Reikia įvertinti ir tai, kad šiuolaikiniuose telefonuose siūlomi įvairūs fotografavimo rėžimai – nuo sporto iki tobulos asmenukės, kurie leidžia dar kokybiškiau užfiksuoti nepamirštamą gyvenimo akimirką. Tad, atkreipkite dėmesį, kad vien į kameros megapikselius žiūrėti neverta. Turėtumėte geriau pasidomėti apie telefono kameros funkcijas bei parametrus, arba, jei turite galimybę, išbandyti ją dar būdami parduotuvėje“, – pataria specialistė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »