Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Publikuota: 2017 m. gegužės 12 d. penktadienis

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę, siekdamos priartėti prie ketvirtosios pramonės revoliucijos keliamų standartų.

Su ketvirtąja pramonės revoliucija susiję inovaciniai iššūkiai keičia viso pasaulio pramonę, todėl Lietuvos įmonėms labai svarbus toliaregiškas požiūris ir pasiruošimo darbai laukiančioms technologinėms naujovėms. 80 proc. apklaustųjų įmonių atstovų patvirtino, jog Pramonė 4.0 yra svarbi tema jų įmonei. Įmonių susidomėjimas Pramone 4.0 sparčiai auga - prieš metus atliktoje apklausoje tik 56 proc. įmonių buvo aktuali ši tema. 

Atlikta apklausa parodė, jog gamybinių pajėgumų modernizavimas išlieka itin aktualiu klausimu  įmonėms. Net 53 proc. atsakiusiųjų vadovų teigė nuolat investuojantys ir modernizuojantys gamybą, o dar 38 proc. – investuojantys pagal poreikį. Tai beveik sutampa su apklausos rezultatais, kurie buvo gauti 2016 m.  -  tiek prieš metus, tiek dabar tik apie 10 proc. respondentų neplanuoja artimiausiu metu investuoti į gamybos modernizaciją.

Kalbant apie iš valstybės pusės sveikintinas priemones spartesnei plėtrai užtikrinti, įmonės tikisi kryptingos mokestinės paramos (42,6 proc.) ir nulinio pelno mokesčio reinvestuotam pelnui lengvatos (36,8 proc.). Tai iš dalies sutampa su įmonių atsakymais 2016 m., kuomet 59 proc. respondentų mokestines lengvatas nurodė kaip esminę skatinimo priemonę įmonės procesų modernizavimui.

Atkreiptinas dėmesys, kad tik 4,4 proc. respondentų subsidijas iš 2014-2020 m. ES finansavimo laikotarpio įvardino, kaip esminę priemonę, skatinančią investicijas į gamybos atnaujinimą. Pagrindinė to priežastis - didelis biurokratinis mechanizmas teikiant paraiškas, neaiškus paramos skyrimo ir priemonių paskelbimo grafikas. Lėtai skirstoma ES parama užkerta kelią įmonėms greitai priimti reikšmingus investicinius sprendimus ir gauti finansavimą.

Kalbėdami apie paskatas orientuotis į technologinių procesų investicijas, 25 proc. respondentų teigė, jog tai labiausiai priklauso nuo įmonės vadovų požiūrio ir įmonės plėtros politikos. Tai beveik du kartus mažiau negu buvo nurodyta 2016 m. apklausoje – 47 proc. Dabar įmonių vadovai svarbiausia priežastimi įvardina konkurencinę aplinką ir siekį išlaikyti konkurencinį pranašumą rinkoje - 41 proc.,   16 proc. - sparčiau už įmonės našumą augančius atlyginimus, kurie taip pat prisideda prie prastos įmonių konkurencinės situacijos užsienio rinkose. Visi šie faktoriai yra labai glaudžiai susiję, tačiau augantis vadovų dėmesys konkurencinei aplinkai tik dar kartą pabrėžia koks yra svarbus geras technologinis pasirengimas, pažanga gamybos procesuose ir kūrybiškumas, galintis padėti Lietuvos įmonėms išlikti konkurencingomis Europos ir pasaulio rinkose.

LPK vienintelė šalyje kas ketvirtį atlieka ir pristato aukščiausio lygio 150 Lietuvos įmonių vadovų nuomonių ir prognozių apklausos analizę – Pramonės lūkesčių indeksą (PLI).

Šaltinis: Lietuvos pramonininkų konfederacija
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »