Keliautojai namuose palieka ne kompiuterius, o jų apsaugą

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 2 d. antradienis

Tyrimas atskleidė, kad net IT profesionalai tinkamai nepasirūpina savo duomenų apsauga vasaros atostogų metu. Pasaulinės saugumo sprendimų kūrėjos ESET duomenimis, ketvirtadalis į užsienį pailsėti vykstančių šeimų su savimi pasiima iki aštuonių įrenginių, iš kurių trys neturi slaptažodžio apsaugos.

Birželį vykusios parodos „Infosecurity Europe“ metu apklausta virš 350 IT profesionalų, apklausos rezultatai nustebino ir pačius tyrėjus. Tyrimas atskleidė, kad vidutiniškai šeima su savimi pasiima 1700-3500 eurų vertės įrenginių, kainuojančių daugiau, nei pati kelionė. Nepaisant brangaus atostogų bagažo, 31 proc. respondentų prieš kelionę nepasirūpina savo asmeninių ir darbo įrenginių apsauga.

„Mūsų tyrimas tik patvirtina, kiek esame apsėsti savo įrenginių net ir atostogų metu. Labiausiai nerimą kelia tai, kad apklausoje dalyvavo saugumo profesionalai, jie turėtų žinoti geriau, o ne visiškai nesirūpinti savo apsauga. Žmonėms verta pagalvoti, kas gali nutikti, jei kas nors šnipinėtų jų įrenginius ir duomenis. Įrenginio kaina yra viena, bet jo saugomi duomenys ir atsiminimai – visiškai kas kita“, – teigia ESET saugumo specialistas Mark James.

Apklausos duomenimis, 55 proc. respondentų į keliones užsienyje pasiima tiek asmeninius, tiek darbo įrenginius, 13 proc. yra jų netekę atostogų metu.  Respondentų taip pat klausta, ar jie turėjo galimybę nuotoliniu būdu ištrinti kelionėje prarastus įrenginius, daugiau nei pusė atsakė neigiamai.

Be to, ESET saugumo ekspertai rekomenduoja prieš kelionę pasidaryti atsargines duomenų kopijas ir jas palikti namuose. Be diegiamų antivirusinių programų patariama naudoti automatinį ekrano užrakinimą slaptažodžiu, vengti naudotis viešu „Wi-Fi“ ryšiu.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »