Kompiuterinė „šypsenėlė“ švenčia trisdešimtmetį

Publikuota: 2012 m. rugsėjo 19 d. trečiadienis

„Šypsenėlė“, kurią lakoniška interneto vartotojų kalba priimta vaizduoti dvitaškiu, brūkšneliu ir skliausteliu :-), rugsėjo 19 d. švenčia 30 metų jubiliejų.

Internetinę šypseną 1982 metais sugalvojo Pitsburgo Karnegi-Melono universiteto profesorius Scottas Fahlmanas, kad interneto vartotojai galėtų išreikšti savo emocijas. Dabar bet kuris vartotojas žino, kad šypseną galima išreikšti simboliais :-), o nepasitenkinimą :-(.

Iš pradžių „šypsenėlę“ naudojo tik Karnegi-Melono universiteto darbuotojai, tačiau ji greitai išplito ir po kitas mokslo įstaigas.

Per 35 mokslinio darbo metus Scottas Fahlmanas padarė daugybę tyrimų dirbtinio intelekto ir komunikacijų srityje, tačiau plačiai išpopuliarėjo būtent kaip „šypsenėlės“ kūrėjas.

Šios naujovės sėkmė nustebino ir patį kūrėją. „Buvo nuostabu sekti, kaip ir iš miniatiūrinio pranešimo ekrane, kurį sugalvojau per dešimt minučių, susiformuoja reiškinys ir paplinta po visą pasaulį", – kartą prisipažino profesorius.

Šiuo metu internete galima sutikti keletą dešimčių „šypsenėlių“ rūšių, sukurtų iš įvairių grafinių simbolių derinių. O Pitsburgo Karnegi-Melono universitetas jau penkerius metus „šypsenėlių“ gimimo dieną teikia premiją „Smiley Award“ už išskirtines naujoves, padedančias tobulinti bendravimą kompiuterine technika.



Šaltinis: ria.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Emociukų gimtadienis. Kas pirmasis el. paštu išsiuntė šypsenėlę?

Šiuolaikiniame gyvenime bendraujant virtualiai, išgyvenimus ir nuotaiką padeda reikšti emociukai (ang. emoji) – ženkliukai, perteikiantys emociją. skaityti »

„Microsoft“ sukūrė nemokamą programėlę silpnaregiams

„Microsoft“ sukūrė nemokamą mobilią programėlę „Seeing AI“ silpnaregiams, kuri analizuoja vaizdo kameros informaciją ir pasakoja balsu, ką mato aplink. skaityti »

Skaitmeninė evoliucija: kokios šalys lyderiauja?

Flečerio mokykla ir „Mastercard“ atliko tyrimą ir paskelbė ataskaitą „Skaitmeninės evoliucijos indeksas 2017 metais“, kurioje vertinami šalių pasiekimai skaitmeninės ekonomikos srityje. skaityti »

18 proc. elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami

Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, 18 proc. visų laikomų elektronikos prietaisų Lietuvos gyventojų namuose yra nenaudojami. skaityti »

Pristatytas įrankis, pakeisiantis šiandieninę skaitmeninę ekonomiką

Neseniai „Dell EMC“ užsakymu atliktas tyrimas atskleidė, kad organizacijos, kurios IT transformacijai skiria daug dėmesio, į IT žiūri kaip į konkurencinį pranašumą septynis kartus dažniau. skaityti »

Vairuotojų dėmesiui: 4 išmanūs sprendimai saugiam eismui

Pasirodo, eismo saugumo sprendimai gimsta ne tik automobilių gamyklose, bet ir išmaniųjų telefonų gamintojų dirbtuvėse. skaityti »

Sukurtas trimatis infraraudonųjų spindulių veido skeneris

Bendrovė „Morpho“ išleido naują biometrijos terminalą „3D Face Reader“, skirtą identifikuoti darbuotojus, skenuojant jų veidus. skaityti »

Elektroninės komercijos naujienos: siuntas pristatantys dronai ir auganti Kinijos galia

Elektroniniai verslai smarkiai keičia ne tik mažmeninės prekybos, bet ir logistikos sektorių. Kas ir kaip mums pristatinės mūsų internetinius pirkinius ir kas mums parduos prekes? skaityti »

Augantis kompiuterinių žaidimų įrangos pardavimas skatina inovacijas

Viename seniausių ir didžiausių žaidimams skirtų renginių pasaulyje „Electronic Entertainment Expo“ (E3) pristatyta daugybė naujų kompiuterinių žaidimų ir jiems skirtos techninės įrangos. skaityti »

„Microsoft“ pristatė klaviatūrą su įtaisytu pirštų atspaudų skeneriu

Klaviatūra panaši į pirmtakę „Surface Keyboard“, tačiau turi atskirą mygtuką su jutikliu „Fingerprint ID“, kuris geba pažinti naudotoją. skaityti »

Saulėtekio slėnyje kuriamos aukštosios technologijos Silicio slėniui

Saulėtekio slėnyje Vilniuje įsikūręs Fizinių ir technologijos mokslų centras bendradarbiauja su Silicio slėnio kompanija „Lam Research Corporation“. skaityti »