Lankstusis ekranas iš šilko

Publikuota: 2011 m. balandžio 28 d. ketvirtadienis

Technologijos pažengė nuo trimačių televizorių ekranų iki itin geros kokybės lanksčių mikrofonų, o dabar elektronikos gamintojai kuria tokius produktus, kokių prieš dešimt metų niekas nė neįsivaizdavo. Taivano universiteto mokslininkai padarė dar įdomesnį atradimą. Jie išsiaiškino, kad šilkaverpių gaminamą šilką galima panaudoti organinių lanksčių elektroninių prietaisų gamybai, kaip antai elektroniniam popieriui, RFID sistemų ir šviesą atspindinčių ekranų gamybai. Įprastai iš šilko audžia drabužius, audinius, šalius ir kitus gaminius, tačiau dabar mokslininkai teigia, jog šilkas gali tapti lanksčia pigia medžiaga pagrindinėms elektroninio prietaiso dalims gaminti.

Kad išskirtų baltymus, dar vadinamus fibroinais, ir gautų skystą šilką, mokslininkai išvirė šilkaverpio kokonus tirpale su natrio chloridu ir ištirpdė baltymus fosforo rūgštyje.

Tad iš skysto šilko padaroma plėvelė, kurią, mokslininku teigimu, galima panaudoti izoliatorius tranzistoriams gaminti. Išradėjai sako, kad ši technologija ne tik nekenkia aplinkai, bet ir yra labai efektyvi.

„Manau, kad šilko fibroinai pranašnesni lankstumu, juos netgi galima susukti. O tai labai patogu gaminant lanksčius elektroninius prietaisus. Atradome, kad šilko fibroinai pagreitina transliavimo greitį mažiausiai 20 kartų“, – teigia išradimo autorius Vangas Jenn Čangas.

Šiuo metų jis savo išradimui, kuris, manoma, per trejus metus taps populiariu rinkos produktu, siekia gauti patentą.

Šaltinis: reuters.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »