Lankstusis ekranas iš šilko

Publikuota: 2011 m. balandžio 28 d. ketvirtadienis

Technologijos pažengė nuo trimačių televizorių ekranų iki itin geros kokybės lanksčių mikrofonų, o dabar elektronikos gamintojai kuria tokius produktus, kokių prieš dešimt metų niekas nė neįsivaizdavo. Taivano universiteto mokslininkai padarė dar įdomesnį atradimą. Jie išsiaiškino, kad šilkaverpių gaminamą šilką galima panaudoti organinių lanksčių elektroninių prietaisų gamybai, kaip antai elektroniniam popieriui, RFID sistemų ir šviesą atspindinčių ekranų gamybai. Įprastai iš šilko audžia drabužius, audinius, šalius ir kitus gaminius, tačiau dabar mokslininkai teigia, jog šilkas gali tapti lanksčia pigia medžiaga pagrindinėms elektroninio prietaiso dalims gaminti.

Kad išskirtų baltymus, dar vadinamus fibroinais, ir gautų skystą šilką, mokslininkai išvirė šilkaverpio kokonus tirpale su natrio chloridu ir ištirpdė baltymus fosforo rūgštyje.

Tad iš skysto šilko padaroma plėvelė, kurią, mokslininku teigimu, galima panaudoti izoliatorius tranzistoriams gaminti. Išradėjai sako, kad ši technologija ne tik nekenkia aplinkai, bet ir yra labai efektyvi.

„Manau, kad šilko fibroinai pranašnesni lankstumu, juos netgi galima susukti. O tai labai patogu gaminant lanksčius elektroninius prietaisus. Atradome, kad šilko fibroinai pagreitina transliavimo greitį mažiausiai 20 kartų“, – teigia išradimo autorius Vangas Jenn Čangas.

Šiuo metų jis savo išradimui, kuris, manoma, per trejus metus taps populiariu rinkos produktu, siekia gauti patentą.

Šaltinis: reuters.com
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas ketvirtas Lietuvos verslininkas pirmiausia laukia pokyčių švietimo sistemoje

Nuo realių darbo rinkos poreikių atitrūkusi Lietuvos švietimo sistema tampa kliūtimi kuriant geresnį gyvenimą Lietuvoje. Tuo įsitikinęs kas ketvirtas šalies verslininkas, įžvelgiantis švietimo sistemos reformų būtinybę. skaityti »

Kaip pasikeitusi darbo rinka diktuoja technologijų madas?

Prognozuojama, kad iki 2020–ųjų 40 proc. pasaulio gyventojų dirbs patys sau – vyraus laisvai samdomo darbo rinka. skaityti »

Kam reikalinga 360 laipsnių vaizdo kamera?

Dažniausiai apie 360 laipsnių vaizdo kamerą pagalvoja atostogas planuojantys žmonės, mėgstantys fiksuoti akimirkas kalnuose, ekskursijose po miestą ir t.t. skaityti »

Keturi būdai, kaip apsaugoti išmaniuosius vasaros karščių metu

Temperatūrai lauke stipriai šovus į viršų, lietuviai turėtų saugotis ne tik patys, bet ir pagalvoti apie savo išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kur Lietuvoje rastume daugiausiai televizoriaus pultelių?

Kas svarbiausia, renkantis naują televizorių, kokie dalykai, susiję su šiais prietaisais, labiausiai erzina skirtingų miestų gyventojus ir kuriame šalies krašte galima rasti daugiausiai televizoriaus pultelių? skaityti »

ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas vartotojams suteiks daugiau teisių, įmonėms – pareigų

Dėl technologinių pasiekimų pasaulyje sukurtų, apdorotų ir dalijamų duomenų kiekis pastaraisiais metais pasiekė nenumatytas proporcijas. skaityti »

Robotizacija kurs naujas darbo vietas

Pramonė neišvengiamai turi pereiti prie robotizacijos tam, kad būtų didinamas darbų efektyvumas, atliekamų užduočių tikslumas ir užtikrinamas saugumas. Taip tikina ekspertai ir priduria, kad robotų kuriama ekonominė nauda – akivaizdi. skaityti »

Svarbiausios televizorių savybės žaidimų mėgėjams

Pastaraisiais metais žaidimų rinkai skirtos konsolės smarkiai patobulėjo – naujausi įrenginiai palaiko ir 4K grafiką, ir aukštą dinaminį diapazoną. skaityti »

„Microsoft“ technologija leis valdyti išmanųjį be rankų

„Microsoft Research“ sukūrė technologiją „GlassHands“, kuri leidžia valdyti mobilųjį įrenginį rankų judesiais ore ar ant bet kokio norimo paviršiaus. skaityti »

Nuo šiol kompiuteriui krauti nebereikės laidų

Belaidis krovimas tampa viena naujausių technologijų, kurias siūlo mobiliųjų telefonų ir planšečių gamintojai. skaityti »