Lietuvis robotų kūrėjas: nustokite sprogdinti saldainius telefonuose ir pradėkite kurti

Publikuota: 2016 m. kovo 10 d. ketvirtadienis

Kristijonas Vasiliauskas politikos mokslus iškeitė į robotiką, nes, anot jo, robotus suprasti kur kas lengviau nei žmones. Šiuo metu 23 m. vilnietis yra „Robotikos akademijos“ bendraįkūrėjas, besistengiantis įrodyti visiems, kad programavimas, robotai ir kompiuteriai nėra tik ypatingais protiniais gebėjimais apdovanotiems žmonėms – šia veikla gali užsiimti kiekvienas turintis noro. Be to, konstruojant robotus įgyti įgūdžiai atveria neribotas karjeros galimybes.

„Kai pradėjau mokytis universitete politikos, po pirmų metų supratau, kad tai greičiausiai ne mano mokslas, nes žmones suvokti yra taip sudėtinga, kad teko pereiti prie kažko paprastesnio, todėl pradėjau domėtis robotais“, – sako K. Vasiliauskas, kartu su „Microsoft“ prisidedantis prie tarptautinės Europos Sąjungos (ES) iniciatyvos „eSkills for Jobs 2016“. Jos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į el. įgūdžių trūkumą ir jų naudą profesiniame bei asmeniniame gyvenime.

Kaip pastebi K. Vasiliauskas, robotika jį sužavėjo dėl veiklos paprastumo, nors eiliniam žmogui tai atrodo keblu ir sudėtinga: „Aš buvau sužavėtas minties, kad robotai niekada nedaro klaidų. Robotai yra tik mašinos, kurios supranta jiems duodamas komandas. Kuo tiksliau suformuosi jiems komandas tokia kalba, kad jie suprastų, tuo jie tiksliau jas ir įgyvendins. Tai išmokė mane labai planuoti veiksmus ir atsižvelgti į daugybę skirtingų faktorių.“

Kasdien „Robotikos akademijoje“ dirbdamas su 3,5-18 m. amžiaus vaikais bei paaugliais K. Vasiliauskas kartu su partneriais siekia sulaužyti stereotipą, kad robotika yra skirta tik super apdovanotiems žmonėms.

„Dauguma žmonių įsivaizduoja, kad pačios svarbiausios kompetencijos robotikoje – gebėjimas programuoti ir konstruoti. Iš tikro tai netiesa. Tiek mūsų veikloje, tiek bet kur kitur šiuo metu svarbiau mokėti pristatyti savo idėjas, dirbti komandoje ir nestandartiškai pažiūrėti į jau turimus sprendimus. Pats pirmasis žingsnis yra niekada nebijoti, nenuvertinti savęs ir patikėti savo beribiu kūrybiškumu, kurį kiekvienas tikrai turi – tereikia jį pažadinti. Savo išmaniuose telefonuose turime prieigą prie viso pasaulio informacijos, todėl patarčiau nustoti sprogdinti saldainius ar mėtyti paukščiukus į kiaulytes, o programuoti, kurti ir išlaisvinti savo kūrybinius gebėjimus“, – pataria robotų kūrėjas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kam dažniausiai žmonės naudoja išmaniuosius telefonus?

Šiuo metu pasaulyje yra 2,32 milijardai išmaniųjų telefonų vartotojų, o iki 2020-ųjų šis skaičius paaugs dar iki 500 milijonų. skaityti »

Per 2017 m. III ketv. Lietuvoje įregistruotas 13 281 incidentas kibernetinėje erdvėje (3)

CERT-LT duomenimis, apie penktadalį visų incidentų sudarė kenkimo programinė įranga: virusai (įskaitant išpirkos reikalaujančias kenkimo programas „ransomware“), Trojos arkliai ir pan. skaityti »

Atšalus telefonus sugadiname dažniau: 5 patarimai, kaip išmaniuoju naudotis saugiai

Beveik 60 proc. Lietuvos gyventojų labiausiai jaudinasi dėl mobilaus telefono vagystės, tačiau daug dažniau telefonus iš žmonių atima neatsakingas jų pačių elgesys. skaityti »

Vandeniui atspari išmanioji apyrankė „Samsung Gear Fit2 Pro“ jau Lietuvoje

Naujas įrenginys atitinka 5 atmosferų atsparumo vandeniui standartą, tačiau yra skirtas ne tik plaukiojimui, bet ir kitai fizinei veiklai bei sveiko gyvenimo būdo stebėsenai. skaityti »

„Dell Technologies“ įkūrė Daiktų interneto skyrių

„Dell Technologies“ neatsilieka nuo šios evoliucijos ir kuria naujas vizijas bei strategijas, kad padėtų klientams pasiekti skaitmeninę ateitį saugiai valdant sudėtingą ir dažnai fragmentuotą daiktų interneto struktūrą. skaityti »

Dirbtinis intelektas vaizduotės spąstuose – jis bus kitoks nei tikimės

Dirbtinis intelektas ne atkeliauja – jis jau čia. Ir nors iki mokslinėje fantastikoje matomo superproto liko dar mažiausiai keli dešimtmečiai, kasdien susiduriame su elementaresnėmis jo formomis. skaityti »

Galimybės, kurias verslui atveria didieji duomenys: pamatyti daugiau, įžvelgti tiksliau

Pirkėjų elgsenos realiuoju laiku stebėjimas. Naršymo internete sekimas. Tai tik nedidelė kasdien verslo renkamų duomenų dalis, toli gražu neatspindinti didžiųjų duomenų aprėpčių ir potencialo. skaityti »

ABC tėveliams: programėlės, kurias reikia įdiegti vaiko išmaniajame

Remiantis „Influence Central“ vykdyto tyrimo duomenimis, 10 metų – tai amžius, kuomet vaikai paprastai gauna savo pirmąjį išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuviai vis dažniau perka internetu

Interneto naudotojų Lietuvoje pirkimo įpročiai rodo, kad pusė elektroninių parduotuvių klientų pinigines internetiniam pirkiniui atveria bent kartą per 3 mėnesius. skaityti »

Kaip pasirinkti monitorių, jei daug laiko praleidžiate prie kompiuterio

Šiais laikais siūloma monitorių įvairovė reiškia, kad beveik kiekvienas gali atrasti tai, ko jam reikia. skaityti »