Lietuvos Vyriausybė pradeda naudoti elektroninį parašą

Publikuota: 2011 m. rugsėjo 7 d. trečiadienis

Šiandien Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir ministrai padėjo pirmuosius elektroninius parašus ant Vyriausybės priimtų teisės aktų. Taip Lietuva žengė svarbų žingsnį vystant e–sprendimus ir prisijungė prie pirmaujančių Europos šalių.

„Džiaugiuosi, kad Lietuva ir toliau stiprina savo modernios ir veržlios šalies pozicijas. Įdiegusi elektroninę pasirašymo sistemą ir pereinanti prie elektroninių dokumentų, Vyriausybė tampa puikiu pavyzdžiu kitoms viešojo ir privataus sektoriaus organizacijoms,“ – pasirašymo ceremonijos metu pažymėjo Premjeras.

Elektroninio pasirašymo sistema sudarys galimybes įforminant ir išleidžiant Vyriausybės priimtus sprendimus atsisakyti Vyriausybės priimtų teisės aktų popierinių variantų, leis taupyti ministerijų valstybės tarnautojų darbo laiką, kadangi ateityje nebereiks gaišti laiko nešiojant priimtus teisės aktus pasirašymui iš vienos institucijos į kitą. Ministrų kabinetas jiems pateiktus teisės aktus galės pasirašyti elektroniniu parašu bet kuriuo jiems patogiu metu, bet kurioje vietoje. Taip pat Vyriausybė įstatymų projektus Seimui ir Prezidento dekretų projektus teiks per elektroninę pasirašymo informacinę sistemą „ELPAS“.

Įdiegusi Vyriausybės elektroninio pasirašymo informacinę sistemą, Lietuva įsijungė į šioje srityje pirmaujančių ES valstybių gretas. Kaimyninių valstybių – Latvijos ir Lenkijos Vyriausybės kol kas elektroninio parašo savo veikloje nenaudoja.

Tikimasi, kad šis Vyriausybės žingsnis paskatins elektroninių dokumentų plitimą tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuose. Elektroninio pasirašymo sistemą ELPAS neatlygintinai sukūrė UAB „Mitsoft“ bendradarbiaudama su Ministro Pirmininko tarnyba, Vidaus reikalų ministerija organizavo specialių elektroninio pasirašymo priemonių pagaminimą bei ministrų kabineto narių valstybės tarnautojo pažymėjimų pritaikymą šiai sistemai.

ES komisijos 2010 metų duomenimis bendrai Lietuva yra pasiekusi daugiau kaip 84 proc. viešųjų paslaugų pasiekiamumo internetu brandos lygį. Pastaruoju metu išaugo 100 proc. internetu teikiamų viešųjų paslaugų skaičius – pilnai internetu yra teikiamos paslaugos pajamų mokesčių, studentų išmokų, statybos leidimų išdavimo, viešųjų bibliotekų paslaugų, registracijos į aukštąsias mokyklas, socialinių išmokų, muitinės deklaracijų, viešųjų pirkimų ir kitose srityse.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »