Lietuvos informacinių išteklių sąveikumo platforma – sėkmės projektas ES

Publikuota: 2014 m. gruodžio 11 d. ketvirtadienis

Lietuvoje veikianti Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platforma (VIISP) Europos Komisijos (EK) organizuotoje konferencijoje „Atviri standartai IRT įsigijimui: pasidalinimas gerosiomis praktikomis“ Briuselyje pristatyta kaip vienas geriausių Europos Sąjungos (ES) mastu įgyvendintų šios srities sprendimų.

Siekdami pademonstruoti pažangiausių ES valstybių narių patirtį, EK atstovai iš anksto kruopščiai atrinko valstybinių sprendimų pavyzdžius, kurie buvo pristatyti konferencijoje.  Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos (IVPK) valdomas ir tvarkomas VIISP sprendimas – vienas iš EK pasirinktų pavyzdžių.  

Konferencijoje pristatytas ir didelio EK atstovų bei kitų dalyvių susidomėjimo sulaukęs VIISP sprendimas leidžia taupyti viešojo sektoriaus lėšas ir laiką. Užuot kūrusios savo sprendimus atskirai, institucijos gali pasinaudoti jau sukurtais VIISP elektroninių paslaugų kūrimo/teikimo komponentais.

EK konferencija buvo skirta pasidalinti skirtingų šalių sėkmingomis praktikomis, įgyvendinant Europos skaitmeninės darbotvarkės nuostatas, susijusias su informacinių ir ryšių technologijų (IRT) standartizacija bei standartų naudojimu viešuosiuose pirkimuose, taip skatinant efektyvumą ir mažinant priklausomybę nuo konkretaus gamintojo.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »