Lietuvos nevyriausybinėms organizacijoms padovanota įrangos už beveik milijoną litų

Publikuota: 2012 m. sausio 24 d. antradienis

Per metus Lietuvoje nevyriausybinių organizacijų, besikreipiančių dėl nemokamo programinės įrangos suteikimo, padaugėjo beveik trigubai – nuo 22 iki 57. Išplėtus „Microsoft“ paramos programą iš viso organizacijoms 2011 metais buvo suteikta beveik 500 įvairios programinės licencijų už 916 tūkstančių litų.

Dažniausiai nevyriausybinės organizacijos užsisako operacinę sistemą „Windows 7“, biuro programų paketą „Office 2010“, projektų valdymo programą „Project Pro 2010“ ir kitą programinę įrangą. Šie IT sprendimai padeda organizacijose dirbti patogiau, operatyviai keistis informacija ir kartu ją tvarkyti, organizuoti komandinį darbą ir bendradarbiavimą su visuomene.

Visame pasaulyje socialines misijas vykdančioms ir pelno nesiekiančioms visuomeninėms organizacijoms „Microsoft“ dovanoja daugiau nei 300 pavadinimų populiariausią programinę įrangą. Kiekviena organizacija, priklausomai nuo dydžio ir poreikių, gali nemokamai pasirinkti 10 programų, o bendras suteikiamų licencijų skaičius gali siekti 500. Programinės įrangos dovanojimo iniciatyva vykdoma nuo 1997 metų, vien Europoje jos galimybėmis jau pasinaudojo per 23 tūkstančius NVO. Bendra suteiktos programinės įrangos vertė vien Europoje siekia 500 mln. JAV dolerių (1,26 mlrd. Lt).

Stiprėja valstybės, verslo ir NVO atstovų bendradarbiavimas

Jau trečiąkart surengtoje „Bendrystės su NVO dienoje“ Mindaugas Glodas, „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius, ragino visuomenines organizacijas aktyviau naudotis teikiama parama ir vienyti pajėgas įgyvendinant socialiai svarbius tikslus.

„Suprasdami, kad organizacijoms kritiškai svarbu veikti kuo efektyviau ir turėti šiuolaikiškam darbui būtinus įrankius ir įgūdžius, mes suteikiame naujausią programinę įrangą ir finansuojame nemokamų el. įgūdžių kursų organizavimą,“ – sakė Mindaugas Glodas.

Pristatydamas naujausias iniciatyvas gerinant NVO veiklos sąlygas Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas teigė, kad aktyvesnis visuomenės ir verslo įmonių įsitraukimas į opių klausimų sprendimą atspindi didėjančią pilietinės visuomenės brandą.

„Džiugu, kad verslo įmonės ieško būdų, kaip galėtų prisidėti prie visuomenei svarbių tikslų įgyvendinimo, finansiškai remia bendras iniciatyvas, dalinasi profesinėmis kompetencijomis,“ – teigė Donatas Jankauskas. Kaip teigiama daugiašalio bendradarbiavimo pavyzdį ministras paminėjo Lietuvos darbo biržos ir bendrovės „Microsoft Lietuva“ iniciatyvą darbo neturintiems gyventojams organizuoti nemokamus skaitmeninių įgūdžių kursus ir suteikti jiems verslumo pradmenis.

„Microsoft“ kviečia NVO bendradarbiauti keliose programose

Bendrovė „Microsoft“ remia nemokamų skaitmeninių įgūdžių kursų organizavimą visiems norintiems, taip pat bedarbiams ar verslą pradedantiems gyventojams. Šiuo tikslu nuo 2005 metų „Microsoft“ Lietuvoje skyrė per 1 mln. litų. Iki 2012 metų pabaigos žinių apie verslo pradmenis nuotoliniu būdu turėtų gauti arti 5 000 gyventojų iš visos Lietuvos.

Mindaugas Glodas taip pat kvietė prisidėti prie ilgamečių „Microsoft“ ir kitų socialinių partnerių iniciatyvų rūpintis vaikų saugumu internete, stiprinti gyventojų skaitmeninius įgūdžius, padėti darbo neturintiems žmonėms ir pradedantiems verslininkams, aktyviau įtraukti moteris į darbą informacinių technologijų srityje. Remdama aktyvesnį įsitraukimą į Lietuvos visuomeninį gyvenimą, bendrovė „Microsoft Lietuva“ kasmet suteikia mažiausiai 3 darbo dienas kiekvienam darbuotojui savanoriškai veiklai. Dažniausiai šios dienos panaudojamos saugaus interneto pamokoms mokyklose, taip pat nevyriausybinių organizacijų konsultacijoms IT klausimais.

Visuomenės lūkesčiai nevyriausybinių organizacijų kompetencijoms auga

Pasak pačių nevyriausybinių organizacijų atstovų, norą dirbti efektyviau nulemia aktyvesnis įsitraukimas į gyventojams svarbių klausimų sprendimą, būtinybė ieškoti greitų ir patikimų bendradarbiavimo priemonių su visuomene. „Aktyvios ir veiklą plečiančios nevyriausybinės organizacijos neišvengiamai susiduria su iššūkiais, kaip organizuoti darbą efektyviau, – teigė aktyviai su „NVO vaikams konfederacija“ bendradarbiaujanti dr. Eglė Kvieskaitė, Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos direktorė. – Todėl verslo įmonių pagalba ir valstybės institucijų veiksmai gerinant aplinką nevyriausybinėms iniciatyvoms didžiausios naudos atneša Lietuvos gyventojams, kurių gerove visi rūpinamės.“ Ilgalaikę partnerystę su nevyriausybinėmis organizacijomis remia ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

„Visuomenės interesams geriausiai atstovauti gali tik aukštą kompetenciją turinčios organizacijos, todėl jų nariai turi nuolat gilinti vadybos, ekonomikos ir viešojo administravimo, taip pat technologines žinias,“ – sakė universiteto rektorius dr. Nerijus Pačėsa.

„Bendrystės su NVO diena“ prasidėjo Europos „E–įgūdžių savaitė“

Šiemet „Bendrystės su NVO diena“, kurioje NVO darbuotojų IT įgūdžiams buvo skirta daugiau dėmesio, tapo pirmuoju renginiu, pradėjusiu visoje Europoje sausio–gegužės mėnesiais vykdomą iniciatyvą „E–įgūdžių savaitė“. Jos tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į augančią skaitmeninių įgūdžių svarbą besimokant ir dirbant, valstybės ir visuomeniniame gyvenime, taip pat kūrybiniame ir privačiame gyvenime. Organizuojant renginius siekiama suteikti gyventojams naudingų žinių ir supažindinti su galimybėmis tobulinti skaitmeninius įgūdžius.

Daugiau informacijos apie „Microsoft“ paramą nevyriausybinėms organizacijoms galima rasti www.microsoft.com.



Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kas laimės: lietuviškos technologijų baimės ar mašinos, atstojančios Dievą?

Kaip keičiantis technologijoms keičiasi pasaulis aplinkui? Apie tai kalbamės su informacinių technologijų ekspertu Arnoldu Lukošiumi. skaityti »

Kaip pradėti kurti „tech“ karjerą?

Darbo rinkos prognozės, vertinant 10–15 metų į priekį, didžiuliu greičiu ir toliau įtvirtina vieną svarbią kryptį – technologijas. skaityti »

Išmanieji telefonai: vyresniesiems – susisiekti, jaunimui – išsiskirti iš minios

Vienas labiausiai pastebimų „tūkstantmečio“ vaikų išskirtinumų – aktyvus naudojimasis išmaniosiomis technologijomis. O šias technologijas kuriančioms kompanijoms tai – ir iššūkis, ir galimybė. skaityti »

Vaikų laisvalaikis internete – leisti ar drausti?

Internetinės svetainės, socialiniai tinklai ir kompiuteriniai žaidimai neretai kelią susirūpinimą ne vienam savo atžalą saugančiam tėvui. skaityti »

Sukurtas atminties lustas padės greičiau apdoroti informaciją

Kalifornijos technologijos instituto tyrėjai sukūrė lustą, padėsiantį greičiau apdoroti informaciją mažesniuose įrenginiuose. skaityti »

„Samsung“ pristatė itin greitą ir patikimą nešiojamą diską „SSD T5“

Įrenginys turi naujausią 64 sluoksnių „V-NAND“ technologiją, todėl pasižymi vienu didžiausių rinkoje įrašymo greičiu, duomenų užšifravimu bei yra kompaktiško, bet patvaraus dizaino. skaityti »

Pirmasis telefonas vaikui: į ką atkreipti dėmesį perkant?

Rugsėjis tėveliams ir jų atžaloms, pradedančioms eiti į mokyklą, atneša nemažai iššūkių. Kai kuriems jų tenka pasirūpinti ne tik būtinais mokykliniais reikmenimis, tačiau ir tokiais pirkiniais kaip išmanusis telefonas. skaityti »

„IFA 2017“ parodoje – „Samsung“ produktai, keičiantys žmogaus kasdienybę

Šiuo metu Berlyne vykstančioje technologijų parodoje „IFA 2017“ „Samsung“ pristatė produktus, kurie, anot kompanijos atstovų, netolimoje ateityje pakeis mūsų kasdienybę. skaityti »

„Fitbit“ pristatė išmanųjų laikrodį „Ionic“

Fizinio aktyvumo apyrankių ir laikrodžių gamintoja „Fitbit“ šią savaitę pristatė ilgai lauktą produktą – išmanųjį laikrodį sportuojantiems „Fitbit Ionic“. skaityti »

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį mokiniui?

Labai didelis planšetinių kompiuterių mobilumas suderintas su aukšto lygio funkcionalumu ir mažesnėmis nei nešiojamų kompiuterių kainomis lemia, kad ruošiantis mokyklai tikrai verta pagalvoti būtent apie šio įrenginio įsigijimą. skaityti »