Lietuvos verslas – Europos Sąjungos TOP 10 pagal technologijų panaudojimą

Publikuota: 2015 m. balandžio 20 d. pirmadienis

Aktyvi elektroninių lojalumo ir asmens identifikavimo kortelių plėtra, e. sąskaitų tvarkymas ir atsiskaitymai internetu, viešojo susisiekimo sistemų skaitmenizavimas ir pažangių technologijų diegimas transporto ir logistikos sektoriuose – visa tai pozicionuoja Lietuvą kaip stiprią vidutiniokę, o kai kuriuose segmentuose – ir vieną iį lyderių tarp 28 ES valstybių, rodo ES mastu atliekamas vertinimas.

Europos Komisijos kasmet sudaromas Skaitmeninės visuomenės indeksas DESI rodo, kad pagal skaitmeninių technologijų integraciją versle Lietuva užima palyginti aukštą 9-ą vietą tarp 28 ES valstybių. Tiesa, lyginant su ankstesniais metais, situacija pablogėjo – prieš metus pagal šį vertinimą Lietuva buvo 2-a visoje ES.

Geriausios Lietuvos pozicijos – pagal e. sąskaitas ir radijo dažninio atpažinimo technologijas (angl. RFID) naudojančių verslo įmonių dalį. Šiose srityse Lietuva ženkliai lenkia ES vidurkį – pagal e. sąskaitas naudojančių įmonių dalį Lietuva užima 4-ą vietą ES, tą pačią aukštą vietą užimame ir pagal radijo dažninio atpažinimo technologijų paplitimą.

„Pagal e. sąskaitų, tinkamų automatiniam apdorojimui, naudojimą versle esame vieni ES lyderių. Tokias e. sąskaitas siunčia 18 proc. ne finansų sektoriaus įmonių. Pagal šį rodiklį mus lenkia tik tokios ES skaitmeninės lyderės, kaip Danija, Suomija ir Švedija, o ES vidurkis – 11 proc.“, – teigia Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė.

Pasak jos, palyginti su ankstesniais metais, šiek tiek sumažėjo internetu prekiaujančių įmonių dalis, tai darė 18 proc. visų įmonių, tačiau ji tebėra didesnė už ES vidurkį, kuris siekia 15 proc. Pagal šį rodiklį užimame 9-ą vietą ES.  

Drauge sumažėjo ir apyvartos, kurią Lietuvos įmonės gauna iš e. prekybos, dalis (7,4 proc.) Tačiau pagal tarptautine prekyba internetu užsiimančių įmonių dalį (11 proc.) Lietuva toliau išlieka 5-a Europos Sąjungoje.

Daugiau apie tyrimą

EK Skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekse (DESI 2015) šalys reitinguojamos pagal galimybes naudotis internetu, technologijų naudojimo įgūdžius, naudojimosi apimtis, IT panaudojimą versle ir viešojo sektoriaus e. paslaugų įvertinimus.

Indekse susumavus visus parametrus Lietuva užima 11-ą vietą iš 28 ES valstybių, Estija – 7-ą, o Latvija – 19-ą vietą. Aukštus Lietuvos DESI indekso rodiklius lemia tiek verslo, tiek valstybės ir ES struktūrinių fondų investicijos į IT sektorių ir informacinės visuomenės plėtrą.

Apibendrinant, Lietuva yra stipri ES vidutiniokė pagal e. ekonomikos išsivystymą, kartu su Airija, Austrija, Belgija, Čekija, Estija, Ispanija, JK, Liuksemburgu, Malta, Portugalija, Prancūzija ir Vokietija. Lyderių  pozicijas užima Danija, Švedija ir Suomija.

DESI 2015 m. indeksas apskaičiuotas naudojant ES valstybių 2013-2014 m. statistinius rodiklius.

Šaltinis: ivpk.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »