„Microsoft“ ir „Nokia“ investuoja 18 mln. eurų į programėlių kūrimą

Publikuota: 2012 m. balandžio 1 d. sekmadienis

Per ateinančius trejus metus bendrovės „Microsoft“ ir „Nokia“ kiekviena investuos po 9 mln. eurų į naujai įsteigtą mobiliųjų programėlių plėtros programą Suomijos Aalto universitete. Programa, pavadinta „AppCampus“ vardu, skirta globoti novatoriškų programėlių kūrimą „Windows Phone“ operacinei sistemai bei „Nokia“ palaikomoms platformoms – „Symbian“ ir „Series 40“.

Suomijos universitete programa startuos šių metų gegužės mėnesį. Tikimasi, kad „AppCampus“ pritrauks tūkstančius aplikacijų pasiūlymų iš studentų ir verslininkų visame pasaulyje. Aalto universitetas programai ir programėlių kūrėjams suteiks patalpas, mokymų paslaugas, akademinių ir verslo ryšių tinklus.

Mobiliųjų programėlių kūrėjai „AppCampus“ taip pat gaus mobiliųjų technologijų, dizaino ir valdymo patogumo mokymus, finansavimą programėlėms ir mobiliosioms paslaugoms kurti.  Savo sukurtas aplikacijas programos dalyviai galės kelti į „Windows Phone Marketplace“ ir „Nokia Store“ programėlių parduotuves.

„AppCampus“ suteikia unikalią galimybę kūrėjams įgyvendinti savo idėjas ir sukurti pasaulinio lygio mobiliuosius produktus, – sakė Klaus Holse, „Microsoft“ prezidentas vakarų Europai.  – Norime atverti naują puslapį mobiliųjų programėlių rinkos istorijoje ir sustiprinti Suomijos, kaip mobiliųjų technologijų lyderės, vaidmenį. Tokios investicijos į idėjas jų ankstyvoje stadijoje retai pastebimos rinkoje, todėl ši programa parodo, kad „Nokia“ ir „Microsoft“ labai vertina Suomijoje sukauptą kompetenciją.“

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »