„Microsoft“ švenčia 40-metį

Publikuota: 2015 m. balandžio 7 d. antradienis

Balandžio 4 d. bendrovė „Microsoft“ šventė 40 metų jubiliejų. 1975 m. du draugai – Bilas Gatesas ir Paulas Allenas – žurnale „Popular Electronics“ perskaitė straipsnį apie mikrokompiuterį „Altair 8800“ ir nusprendė sukurti jam programinį interpretatorių BASIC.

Draugų įsteigtą bendrovę P. Allenas pavadino sutrumpinęs du žodžius: „microprocessor“ (liet. mikroprocesorius) ir „software“ (liet. programinė įranga). Visiškai jauni vaikinai (B. Gatesui tuo metu buvo 20 metų, P. Allenui – 22) po dviejų mėnesių nuo „Microsoft“ įsteigimo pasirašė pirmąją sutartį su bendrove MITS, kuriančia „Altair“ kompiuterius.

„Microsoft“ sukurta programinė įranga labai greitai išpopuliarėjo, o 1978 m. bendrovė įsteigė pardavimo biurą Japonijoje. Tikroji sėkmė atėjo 1981-aisiais, kai pasirodė IBM kompiuteriai su įdiegta „Microsoft“ operacine sistema „MS-DOS“. Ši sistema buvo sukurta „86-DOS“ pagrindu, kurią B. Gatesas ir P. Allenas nupirko iš „Seattle Computer Products“ kompanijos ir patobulino pagal IBM reikalavimus.

Operacinė sistema „Microsoft Windows“ pasirodė 1984 m. Kompiuterių naudotojai tuomet ją vertino skeptiškai, teigdami, kad kompiuterį reikia valdyti komandomis, o ne grafika.

40-mečio proga B. Gatesas pasveikino „Microsoft“ darbuotojus išsiųsdamas laišką, kuriame rašoma: „Su P. Allenu kartu įsteigdami įmonę siekėme, kad kompiuteris būtų kiekvienuose namuose. Tuomet dauguma žmonių manė, kad esame bepročiai, nes tai neįmanoma. Tačiau dabar matome, kaip smarkiai nuo to laiko pasikeitė technologijos. Galime didžiuotis, kad prie technologijų revoliucijos prisidėjo ir „Microsoft“.

B. Gateso manymu, kompiuterinės technologijos per ateinančius 10 metų tobulės dar sparčiau nei iki šiol. Kompiuteriai ir robotai galės matyti, judėti ir bendrauti kaip žmonės.

Šaltinis: gazeta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Lietuvoje informacinių ir ryšio technologijų plėtra išlieka stabili (170)

Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos duomenimis, Lietuva užima 41 vietą pagal informacinių ir ryšio technologijų plėtrą šalyje. skaityti »

Lapkričio 21 d.– Pasaulinė televizijos diena

Pirmoji televizija atsirado dar 1884 m., o kaip ji pasikeitė iki šiol? skaityti »

Vilnius pateko į klestinčių išmaniųjų miestų 100-uką

Švedų IT bendrovė „Easypark“ ištyrė 500 pasaulio miestų, iš kurių atrinko 100, atitinkančių aukštą technologinį lygį pagal žmogaus potencialo plėtros indeksą. skaityti »

Po sunkių traumų ligoniams atsigauti padeda ir virtuali realybė (20)

Virtualiosios realybės technologija nebėra inovacija, skirta vien tik pramogauti, ją įvertino ir medikai. skaityti »

Kas sukūrė pirmąją kompiuterio programą?

Pirmoji programuotoja gyveno laikais, kai kompiuteriai dar net neegzistavo skaityti »

JAV kuriamas dronas, kuris įvykdęs užduotį tiesiog išnyksta

JAV kuriamas dronas, kuris po užduoties įvykdymo tiesiog išnyksta - mokslinei fantastikai prilyginami reikalavimai buvo išpildyti skaityti »

5 neįtikėtinos inovacijos, greitai tapsiančios mums prieinama realybe

Naujausi technologijų gamintojų išradimai kuriami siekiant ne tik palengvinti žmonių kasdienybę, bet ir praturtinti jų gyvenimus. skaityti »

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ atkeliavo į Lietuvos rinką

Holografinis kompiuteris „Microsoft HoloLens“ nuo šiol tapo prieinamas dar 29 naujose šalyse. Inovatyviu technologiniu įrenginiu nuo šiol galės džiaugtis ir lietuviai. skaityti »

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Šiais laikais išgirdęs žodį „šviesolaidis“ arba „optinis kabelis“ iš karto pagalvoji apie internetą. Tačiau, pasirodo, šviesolaidinis kabelis naudojamas ne tik interneto ryšiui užtikrinti. skaityti »

Lietuviai kurs sistemą, užkertančią neteisėtus ir kenkėjiškus bepiločių orlaivių veiksmus

Nepaisant spartaus plėtros tempo, dronai vis dar laikoma nauja technologija, todėl Europos Sąjungos mastu bepiločių orlaivių naudojimas iki šiol nėra vieningai reglamentuotas. skaityti »