„Microsoft“ vis mažiau dėmesio skiria „Internet Explorer“ taisymui

Publikuota: 2017 m. sausio 6 d. penktadienis

Praėjusiais metais „Microsoft“ lopė daugiau operacinės sistemos „Windows“ saugumo spragų nei 2015 m., šįsyk dėmesį sutelkdama ne į nuošalę nustumtą naršyklę „Internet Explorer“, o į vartotojo režimo komponentus. Tokią išvadą padarė ESET saugumo ekspertai, parengę ataskaitą apie pagrindines „Windows“ spragas 2016 metais.

Pasak ekspertų, 2016 m. iš viso buvo taisytos 407 „Windows“ spragos, kai 2015 m. bent 20 proc. mažiau – 321 spraga. Lyginant su ankstesniais metais, „Microsoft“ taisė daugiau spragų visuose segmentuose, išskyrus „Internet Explorer“. Šios naršyklės spragos buvo lopytos du kartus mažiau nei 2015 m. – viso 109 vietoj anksčiau taisytų 242 spragų.

Didžiąją dalį visų pataisymų sudarė „Microsoft Windows“ vartotojo režimo komponentų (User Mode Components (UMC) spragos. Pastarieji komponentai atsakingi už daugelio programų ir kai kurių tvarkyklių (angl. drivers) veikimą operacinėje sistemoje „Windows“.

Didelio dėmesio pernai sulaukė ir „Microsoft Edge“, nauja naršyklė, skirta „Windows Mobile 10“ – jai ištaisyta 111 spragų. Kitaip, nei „Internet Explorer“, mobiliesiems įrenginiams skirta naršyklė pasižymi naujomis apsaugos funkcijomis, kaip „AppContainer“ ir 64 bitų procesais.

Tarp kitų lopytų spragų „Microsoft“ praėjusiais metais taisė „Office“– 68 spragas, branduolio režimo tvarkykles (Kernel-mode drivers) – 66, Win32K – 41, .NET – 7 spragas. ESET ataskaitoje taip pat apžvelgiamos naujausios „Windows 10“ apsaugos funkcijos ir grėsmių sušvelninimo technikos, „Microsoft Office“ pažeidžiamumų tendencijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kino pramonė ar televizoriai – kas pirmesni?

Besirenkant naują televizorių, geresnei vaizdo kokybei skiriamas bene didžiausias dėmesys, todėl natūralu, kad šiuo metu rinkoje vis dažniau atsigręžiama ir į 4K raišką. skaityti »

Keičiasi įmonių požiūris į gamybos modernizaciją

Naujausia Lietuvos pramonininkų konfederacijos atlikta 150 didžiausių Lietuvos įmonių vadovų apklausa rodo, kad įmonių požiūris į gamybos modernizaciją keičiasi - pramonės įmonės vis dažniau investuoja į moderniąją pramonę. skaityti »

B. Geitsas neleido vaikams naudotis išmaniaisiais telefonais iki 14 metų

Ne vienas technologijų įmonių vadovas riboja išmaniųjų prietaisų naudojimą savo vaikams. skaityti »

Lietuvos įmonės investuoja į inovacijas

Per pastaruosius trejus metus inovacijas Lietuvoje diegė daugiau nei pusė, t.y. 53 proc. įmonių. skaityti »

Kibernetinis saugumas ir dirbtinis intelektas – ateities inovacija?

Ateis tokia diena, kai programuotojai galės perleisti savo darbą pačioms save mokančioms mašinoms, kompiuteriai gebės mokytis, naudotis tomis žiniomis, kurias sukaupė iš daugybės visų mūsų naudojamų įrenginių. skaityti »

Vilniuje bus pristatytas „Tesla Gigafactory“ gamykloje dirbantis robotas

Naujausi robotai niekuo neprimena žmogaus, o ekspertai aiškina, jog ateitis, kurioje jie padaro visus mūsų darbus, yra veikiau tik graži fantazija. skaityti »

Ar verslas pasirengęs dar vienai pramonės revoliucijai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija, dar vadinama daiktų internetu, – tai ne ateitis, tai jau šių dienų realybė. Taip teigia ietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis. skaityti »

Lietuva siekia tapti Baltijos regiono informacinių technologijų kompetencijų centru

Lietuva laimėjo galimybę steigti pirmąjį Baltijos regione informacinių ir komunikacijos technologijų kompetencijų centrą. skaityti »

„Dell“ pirmoji rinkoje pakuotėms panaudojo iš vandenynų surinktą plastiką

Amerikiečių IT įmonė „Dell“ surado būdą taršai sumažinti: netrukus rinkoje pasirodys vieni naujausių bei pažangiausių kompiuterių – „XPS 13 2-in-1“, kurių pakuotės pagamintos iš vandenynuose surinkto plastiko. skaityti »

Besirenkantiems planšetę: svarbiausių parametrų ketvertukas

Norintiems nusipirkti iš tiesų gerą planšetę, ekspertai rekomenduoja nepatingėti ir atkreipti dėmesį į svarbiausius parametrus bei savybes. Kokios jos? skaityti »