„Microsoft“ vis mažiau dėmesio skiria „Internet Explorer“ taisymui

Publikuota: 2017 m. sausio 6 d. penktadienis

Praėjusiais metais „Microsoft“ lopė daugiau operacinės sistemos „Windows“ saugumo spragų nei 2015 m., šįsyk dėmesį sutelkdama ne į nuošalę nustumtą naršyklę „Internet Explorer“, o į vartotojo režimo komponentus. Tokią išvadą padarė ESET saugumo ekspertai, parengę ataskaitą apie pagrindines „Windows“ spragas 2016 metais.

Pasak ekspertų, 2016 m. iš viso buvo taisytos 407 „Windows“ spragos, kai 2015 m. bent 20 proc. mažiau – 321 spraga. Lyginant su ankstesniais metais, „Microsoft“ taisė daugiau spragų visuose segmentuose, išskyrus „Internet Explorer“. Šios naršyklės spragos buvo lopytos du kartus mažiau nei 2015 m. – viso 109 vietoj anksčiau taisytų 242 spragų.

Didžiąją dalį visų pataisymų sudarė „Microsoft Windows“ vartotojo režimo komponentų (User Mode Components (UMC) spragos. Pastarieji komponentai atsakingi už daugelio programų ir kai kurių tvarkyklių (angl. drivers) veikimą operacinėje sistemoje „Windows“.

Didelio dėmesio pernai sulaukė ir „Microsoft Edge“, nauja naršyklė, skirta „Windows Mobile 10“ – jai ištaisyta 111 spragų. Kitaip, nei „Internet Explorer“, mobiliesiems įrenginiams skirta naršyklė pasižymi naujomis apsaugos funkcijomis, kaip „AppContainer“ ir 64 bitų procesais.

Tarp kitų lopytų spragų „Microsoft“ praėjusiais metais taisė „Office“– 68 spragas, branduolio režimo tvarkykles (Kernel-mode drivers) – 66, Win32K – 41, .NET – 7 spragas. ESET ataskaitoje taip pat apžvelgiamos naujausios „Windows 10“ apsaugos funkcijos ir grėsmių sušvelninimo technikos, „Microsoft Office“ pažeidžiamumų tendencijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“

„Microsoft“ įsigijo bendrovę „Intentional Software“, kurios įkūrėjas Charles Simonyi kadaise pats dirbo „Microsoft“. skaityti »

Svarstyklės praneš apie pavojų gyvybei

Įsivaizduokite – atsistojate ryte ant svarstyklių, o jos ne tik parodo, kiek pakito jūsų svoris nuo tada, kai svėrėtės paskutinį kartą, bet ir atsiunčia įspėjamąjį signalą: „Užsiregistruokite pas gydytoją“. skaityti »

Išmaniosios technologijos – sveikam ir patogiam senėjimui

Lietuvos sveikatos mokslų universitetas drauge su KTU atlieka tyrimus, kurie įvardins senyvų žmonių galimybes savarankiškai gyventi savo namuose ir leis sukurti tam reikalingas informacinių ryšių priemones bei technologijas. skaityti »

Išmanusis tvarstis – ne mokslinės fantastikos produktas

Išmaniojo tvarsčio projekto atsiradimui turėjo įtakos rinkos poreikis turėti universalią, efektyvią, įvairioms žaizdoms gydyti skirtą priemonę, kuri būtų nebrangi, plačiai prieinama, tinkama naudoti sudėtingomis sąlygomis. skaityti »

Planšetę „Samsung Galaxy Tab S3” jau galima įsigyti ir Lietuvoje

Lietuvos gyventojai jau gali įsigyti naujausią „Samsung“ planšetę „Galaxy Tab S3“. skaityti »

„Amazon“ vadovas išbandė milžinišką robotą

Būdamas milžiniško roboto viduje J. Bezos valdė roboto rankas savo rankose laikydamas du valdymo pultus. skaityti »

Virtualiosios realybės rinka sparčiai augs

Anot ekspertų, pasaulinė papildytosios realybės ir virtualiosios realybės rinka iki 2020 m. pasieks 66,68 mlrd. dolerių. skaityti »

Ar fizinių parduotuvių laukia mirtis?

Vilniuje vykusioje didžiausioje elektroninės komercijos konferencijoje – atsakymai apie rinkos ateitį skaityti »

R.Dargis: Robotai leis žmonėms būti labiau žmogiškais

Pasaulio miestuose jau gyvena daugiau žmonių nei kaimuose, sparčiai tobulėjančios technologijos keičia ne tik logistikos bei gamybos grandines, bet ir darbuotojus gamyklose. skaityti »